Teorie Braku 2 - Zoufalství

ZAKLÁDÁNÍ SVATYNĚ V této kapitole se budu věnovat vzniku svatyně. Rozhodl/a jsi se že chceš věřícně věřit a modlícně se modlit. Cvičit jogy, nebo nějaké ty východní víry. Zaujalo Tě. Berme výchozí počátek například chlapce 20 let starého který hulí trávu. Nebo dívku které je 18 a ráda by se možná dokonce stala jeptiškou asi ale nejde to aby nějak odjela do řehole. Máme výchozí materiál člověka již dospělého asi 18 nebo 20 ale může mít kolik chce jako i víc. Tak počátkem stanovuji lidskou bytost člověka. Muž žena věk asi 18-21 tedy věk adolescence. Uvažuješ že chceš možná nějak fest věřit v Boha nějak se fest zapojit do nějakého svatého něčeho modlícího nebo řeholního jako je svatost. Asi tak uvažuješ že je pro Tebe církevnost a zrovna uvádím že se Ti jeví nejvíc následující parametr: hulit trávu a ty víš že je to indické konopí ne třeba izraelské. Ty víš že je nějaké šiva nebo himaláje. Hulíš a zajímá Tě nějak víc třeba co to je ty indické Bozi. Nic o tom nevíš. Ale chceš to najít a víc se odklánět k indii a hinduismu asi i budhismu zkrátka východní šangrila. Přijde rozhodnutí že budeš dělat nějaké techniky jako se dělají v oblasti himaláje a indického subkontinentu. To jsou konkrétně to ani všechno ještě neznáš ale už tě to zajímá protože konopí je indické a slovo šiva je skank silný. Představy vícekončetinových Bohů. Asi taky houby. Máš určité svoje a je tu nutkání založit svatyni a v ní se věnovat nejsvatějším obřadům a doslova tělesným cvikům ale i duševním stavům zkrátka tak abys byl tomu se říká asi lama nebo jogín nějaký ten svatý swami. Někdo by řekl třeba šaman. Ještě nemáš v tuto dobu určitou formu a jsi mladý člověk který dospívá 18-20 let. Pojďme si založit svatyni a strávit v ní celý život nadpřirozenými rituály obřady nebo nějakým cvičením. Už teď Ti říkám všechno je to tuning. Až budeš stařešina a zajdeš to se ví, budeš mít trumfy v podobě života prožitého nějak směrem do duchovna.
- 1 -
Potřebujeme si v místnosti mít stůl nebo stolek. Ten přirazíme ke stěně. V místnosti bys měl/a mít lůžko na spaní a ten stolek. Pak druhý stůl tam bude kéžby snad spojení se světem jako je televize internet apod. Musíš tam mít eletriku jasně. Samozřejmě. Tak máš místnost. Postel na spaní a stůl který se dá ke stěně, druhý stůl s počítačem nebo něco elektronika tam bude totiž patřit. Topení je jak ? máš tam jakou teplotu když je zima ? Asi se hodí kamna na eletriku pro vytápění téhle místnosti. Tak tam dáš lampu a máš asi i nějakou zářivku nebo lustr. Máš to ? To už je ta svatyně. Místnost a v ní se spí, na stole je počítač s televizí, kamna na topení v zimě. Asi taky okno. To okno bych nechal rozhrklé závěsy tak že je trochu zahrklé a trochu vidět jako vchod který zůstává otevřený. V okně je světlo venku nebo tma noci. Proto je to svatyně když tam je něco svaté. Stůl přidělaný daný ke stěně může být asi i v rohu nebo to je malý stolek. Tam patří oltářní svátost. Co na stůl dáš ? Jak ? budeš muset mít obrázky pěkné nějaké ty svaté višny krišny šivy ganéše nebo jak chceš když chceš tak nějaké ty svoje svaté izraely to jsou marie a kristus. A na ten oltář na stůl a na zeď teda. Na tu stěnu nalepíš nebo přitentuješ tých obrázků celou koláž. Třeba v rohu obě stěny do výšky od stolku obrázkama svatých bůžků malé i větší. Na stolku budou sošky. Opatři si svaté sošečky. Samé ty sloní ganéše ani ne že jednoho ale celý betlém. Aj krista svatého z jarmaku aj Višny a všechny svaté obrázky a sošky. Taky asi nechybí růženec a kříž nevim co přesně se ti bude jevit to pravé. Měj všechno. Stolek a na něm aspoň deset stavých panáčků třeba i jiné věci ne jen to ale takové svaté můrty se tomu říká. Modly. Na pozadí obrázků a to je třeba nasvětlit. Naším cílem v tuto chvíli je zajistit v tom místě nějakou spíš než ty vole svíčku tak lampu. Svíčka tam asi patří ale jen někdy občas a ne jako zdroj světla na stálo. Tak tam je stolek u zdi s obrázkama na zdi a sošky a na to svítí lampa.
- 2 -
Neváhej a přidej sochu i velikou třeba jakou máš bývají to ty kočky metrové to navadí. To se ozdobí řetízky a ozůbkami a nálepkami. Socha dostane brýle a sluchátka, kreditku. Nevím co bych soše věnoval. Tak to je koutek světla světelný kužel tam v té části místnosti a tam je socha velká jakou máš a taky plno obrázků svatých a sošečky jako betlém. Hotový vánoční strom jako na vánoce. Mělo by to dávat světla dost na to aby nemuselo být než to a ještě třeba televizi s počítačem kombinace na druhém stole druhá část světla v místnosti a postel v zbýlém místě. Přes den jde světlo z polorozhrknutého okna které je tak dané že představuje když to jde leda tak rolety a když to jde tak představuje díru na světlo taky na ten slavný den že je světlo ráno. Ty budeš dělat iluminaci. Budeš dělat tak aby socha a sošky a obrázky byly osvětlené jako vánoce každou noc asi tak tou žárovkou to stačí. Dal bych nějakou žárovku. Přes den zhasneš. Teď zajímavé je třeba to když v místě sochy a soch a sošek máš i obrázky třeba své rodiny mrtvých předků v záhrobí a necháš tam hrávat třeba fotorámeček nebo displej mobilu nějaké modlení. Budeme se věnovat takovým zvukům. Tvoje místnost není ticho němoty. Tak to máš jako zatím každý jiný. U sebe v pokoji spát tam a mít tam teplo tak jak je akorát. Asi nějakou televizi a počítač protože co bys tam dělal/a ? počkej. A ten kout svatého místa. Stůl přiražený ke zdi, na stěně obrázky až do výšky když je to v koutě tak hodně obě zdi. Pěkné svaté bohy a duchy, samé kristy a tak. Dál sošky zase samé svaté bohy a ty relikvie to jde kupovat na jarmarku kolem katolicismu a nebo seženeš i pěkné sošky panáčky bohů hezoučké. To se prostě musí všechno vytisknout na tiskárně a vystříhat z časáků a asi i knížek ty bohy. Koupit všechny svaté bůžky betlém. A ta velká socha nějaká je problém. Seženeš jen metrovou kočku. No tak teda tu kočku. Ale pozor. Ozdobit aby byla viditelně frajerka boháčská samé šperky a prachy a tak. Dej tam peníze. Dej tam telefoni
- 3 -
aby se modlil nekonečně v zásuvce nějaké haré nebo zdrávas. A na to budeme svítit iluminaci každou noc celou noc lampou žárovka. Jinak zatím si jen na počítači a dívat na televizi a teď co budeš dělat Ty. Když tak nalep obrázky svaté uplně uplně všude na všecky zdi i strop když můžeš. A měj tam růžence a víc a víc samých nějakých křížů a takových věcí. A ty ? No ty jsi nejsvatější ! Protože Ty budeš sedět v místnosti třeba na zemi a modlit se například katolicky nebo třeba po indicku mantry nebo budhisticky jak se Ti jeví že je to pravé. Taky japonské budhismy. To si opatříš ty knížky. Regály a budeš nejspíš zvědav/a co je v knížkách a jaké je která. Sežer jich tak aspoň 20. Ale ne že jen čteš ! teď se modli až do nevidím celé dny týdny měsíce a roky. Udělej si z toho že máš samé svaté svatosti a Ty jsi nejsvatější. Jsou i různé civky jóga čaje a různě. Když už chceš východní styl tak to půjdeš do čajovny možná nebo si koupíš čaj domů. Už to asi je tak všechno. To už máš řeholi. Teď jak si uděláš důchod na hlavu že nemusíš ani do práce ani do školy ani na vojnu a čeká Tě jen svatý Bůh a nebe. Budeš muset uznat že tento styl života Ti navozuje nadsázkové výsledky. Tu svatost no tak tu máš. A třeba ty hvězdy nebo nějaké boží něco to všechno máš. Třetí oko tím disponuješ. Zázraky ježíše nebo já nevím co znáš nazpaměť ? Zkrátka díky duchovnímu stylu života v co nejvíc na max samé svaté od ty vole obrázků a soch relikvie přes životospráva až po knížky a tím obsah hlavy taky to co děláš že furt medituješ a rozjímáš v Bohu. Budeš vidět že máš brzy plno výsledných těch duchovních tuningů. Joga nebo nějaké něco meditace a třetí oko ty čakry však to je jasné z knížek nabereš toho stonásobně a i přímo se v tom manifestuješ celý čas co to dá. Je to už takové rozhodnutí pro takový styl. Tak Ti říkám že až doktor uslyší jedinou tvou větu pak druhou hned pozná že jsi berný mešuge. To je jistota. Jak takhle budeš se modlit jak stroj tak se stanou samé výsledné svaté cíle.
- 4 -
A ty už pak jsi pro doktory de fakto narušený mešuge. Stačí se přiznat že se modlíš 5 hodin denně a žiješ takhle že svítíš na svaté kostelní bohy lampou a hraje tam zvuk z mobilu jako ve svatyni 24/7 tak doktor ti okamžitě a střelhbitě napíše do papírů že už nikdy nebudeš dělat žádnou práci a že už nebudeš nikdy se učit žádné školní voloviny a taky vojna že je pro tebe nemyslitelná. Absolutně vyloučenou aby takový člověk ještě nějak něco. Spíš nic. A je to. Budeš na čase ale taky asi jít do blázince v životě jednou možná že i opakovaně a lékaři ti budou šlapat na paty surově s lékama a opičárnama. Tak si najdi svůj spirit. Měj si na to všechno. Vidíš že boží svatost duchovna tu je a dokonce i pro Tebe. Tím bych kapitolu zakončil ale mám tu na to ještě asi jeden list papíru a půl. Tak teď jak budeš žít ? Jako svátost oltářní a Ty. Máš tam tu metráckou sochu a sošky a obrázky v kuželu světla se stolkem. Hentam jsou knihy. A támhle je počítač který si myslím v roce 2016 hraje roli pro člověka jako eletrika třeba a televize. Má to smysl. Postel stačí dokonce i jen gauč i na něm se dá spát a z gauče sledovat tu obrazovku a sochu. Meditovat by se dalo tak. nebo taky na tvrdé zemi naproti oknu do vesmíru ze země vsedě rukama se modlit do výše do okna a pět písně kosmické boží. Ať hraje nějaká hifi taky. Na počítači bedny. Jak tam máš ten svatý jakoby strom vánoční tu sochu a sošky a obrázky a tak ty růžence s mobilem co se modlí tak tam dej i peníze aby Bůžek měl si za co koupit svoje potřeby. A nezapomeň že se musí jíst. Dej oltářovi sochám aspoň oříšky no a pak je sám sněz až si socha už tak jako s nimi vzala a najedla se. Položíš na oltář kousek dobrých jídel a necháš stát pak jíš ty sám sama. Aspoň někdy. Zjistíš že bůžek je ve tvém době s tebou. Rozdělte se o jídlo jako s myškou. Tam bych mohl zmínit jestli Tvůj bůh je krvelačný a jí maso. Je to nebezpečné. Když bůžkovi dáš masa zvyknout aby jedl nějaké pečínky bude to asi jíst ale pak je dravý a sní i Tebe.
- 5 -
Poslední strana. Tak bysme mohli umět i taroty karty a křišťálovou kouli tímhle programem. Budhické vhledy. Tvrdou jogu cvičit. Nedělat nikdy práci ani školu ani vojnu ani nic jiného a nežeň se do vztahů jen se oženíš a vdáš a se vším bude konec místo toho se pojďme zamyslet jak bysme kolem tohohle místa žili i v počtu třeba víc lidí. Co třeba řehole v tomhle domě ? To už je to pravé socha a její čurbes. Například pozvat tu žít nějaké bývalé toxikomany nebo různé lidi. Mohli bysme se pomalovat a nosit květinované šaty a čelenky. No to je nápad. Jestli platí že ten člověk hulí trávu tak to takhle pasuje. Už nevím co víc napsat. Tu máš jednu věřící víru totální řeholi a když tak se o ni rozdělte i víc lidí ne ? Když by to byla řehole pravá tak tam patří to si najdeš že to je ještě víc na tvrdé zemi a studená voda a žádné výdobytky světa. Ale i takhle je to pěkné. Tak tu svatou místnost měj to je ta svatyně o které mluvím to je ten šiva šakti asi jsi to i ty sám. Lama. Tam žije ten svatý bůžek minimálně se tam zjevuje. Už nevím co víc k tomu dodat.
- 6 -
Teorie Hazardu napsal JIVA asuradéva Rozeberu teorii a praxi sázecího systému. Hned začnu. Potřeba bude něco peněz abychom si to připravili. Kupte si počítač laptom neboli notebook, stačí za desítku ledabyste na tom chtěli hrát i nějaké ty kántry apod pak by musel být za aspoň víc tisíc. Dál bude třeba televizor doporučená úhlopříčka není velká, stačí 82cm, ten televizor totiž poslouží jednak jako dívání na stanice ale taky jako monitor k tomu notebooku. Třetí displej bude tablet, stačí nejlevnější typ za asi 2500 nebo 3000 kč. Dáme si to na stůl. Vysvětlím jak to mám v plánu. Je místnost a v ní je nějaký gauč nebo nějaké sezení které je i ležení může to být postel nebo gauč a naproti tomu patří stůl tam bude to všechno ta elektronika. Vejde se do místnosti a musí být prostor jít ke stolu a sednout na židli k tomu prostě jako do pracovny k počítači ale zároveň platí že když se židle zasune bude ten počítač s televizorem i na dívání na stanice a my budeme chlastat na gauči nebo se tam válet a sledovat to celé. Tak k tomu stolu. Asi má mít i šuplík a zasouvací prostor na židli a dost široký aby pojal televizi a repráky vedle ní. TV a vlevo a vpravo reprák. Ten notebook má být na kraji jedna strana otevřený a ten tablet má být na kraji druhá strana opřený o reprák na stojato. Teď k tomu se připojuje klávesnice a myš s podsvícenými tlačítky tím se řídí v podstatě ten windows. Celé to vypadá jako brankářská výstroj z hokeje. 3 obrazovky a ovládání. Do šuplíku toho stolu patří list v něm by mělo být zapsané co je třeba si zapsat jako kdo píše hesla nebo nějaké číslo. Hodí se vlastnit legitimní instalační DVDčko windowsu pro přeinstalovávání aniž by se muselo někam jezdit do servisu.
- 7 -
Máte to ? sedíme si na gauči nebo té posteli v poloze flákač a tam může být konferenční stolek nebo nějaký reprák na popelník kdo kouří nebo na pivo případně energy nápoj. Naproti zornému poli je stůl s televizí a vlevo a vpravo dva menší otevřené displeje. Ve stole nějaké listy tužka a DVD windowsu případně na klíč zamklé kdo co chce. Repráky a TV. To je hlavní. Mít ovladač. Tak co tam bude. V počítači se napojí plocha na dva monitory, na notebookový displej a plus monitor TV jako hdmi1. Na internetu který je zapojený je pak vidět v prohlížeči online zápasy a ještě taky na televizi po přepnutí na hdmi2 na stanice. Připravte si třeba ten skylink satelit tak tam je to ta nabídka že máte vybrané programy no tak prostě samé sportovní programy to jsou nova čt sport a sport 1 a 2 asi ještě další které vysílají sportovní vysílání hlavně přenos zápasu. Co tablet, moment. Na počítači by neměly být voloviny navíc a měl by mít smysl hlavně na tohle takže moc tam nic necpat plno kravin aby se to posralo ale držet nějakou disciplínu i toho lidského faktoru. Láká to někoho použít to třeba na pověstný samopal na té obrazovce na ty kántry ale stejně necpat tam všechno páté přes deváté a přeinstalační dvd mít k ruce. Satelit musí být zaplacený a stanice hrát k tomu slouží stejně ten počítač tam se to nastavuje. Tohle ovládáme ještě tak na klávesnici a myši se svítícími tlačítky. Tablet bude mít funkci dotykově prstem se toho dotýkat u myši a zvolit tam programy na androidu. Ještě víc platí necpat tam plno volovin. Patří tam sledovací program na live score, výsledkové listiny zápasů a když tak třeba i nějaký skype nebo podobný program jako v tanku, máte spojení ? notebook i tablet mají kameru a mikrofon, mohlo by se to napojit s internetem na spojení, ne teda semnou ale mezi sebou kdo chce. Tablet tam patří výsledky, spojení, a dál program od banky kde je vidět online internetové bankovnictví. Displej tabletu představuje bankovnictví kolik je peněz na kontě a zda dorazily.
- 8 -
Tak se podíváme taky na to kde si vsadíme. V prohlížeči na počítači využijeme sázkové kanceláře dříve zahraniční a české dnes už po novele zákona především ty co mají českou licenci což jsou české a brzy opět všechny až licence obdrží. Když jmenuju české sázky. Není to jen jedna sázková kancelář. Je třeba mít v záložkách prohlížeče všechny dostupné. Sazka, tipsport, fortuna, potom taky kajot na automat. Kajot umožní z mobilu poslat částku kreditu a zahrajeme si tak automat na té TV když se zrovna nic nevysílá nebo kdo to má rád. Točení automatu pracuje s vnitřním točením v mozku a aktivuje nohy, je to celý systém co to dělá a tohle ozubené soukolí bych do toho zaplantal také, má mít převod že na tom našem terminálu se i sází i hraje podle toho jak kdo. Takže v prohlížeči máme k přihlašování se všechny dostupné sázkové kanceláře a taky nějaké hraní automatů. Gauč a můžeme sledovat. Co uvidíme ? nejdřív se vsadí na zápas nebo na zápasy pak se na to dívá na stanicích. Když se nic nevysílá dá se sázet aniž by jsme to viděli leda tak ten přímý přenos online. Nejsou tu jen televizní stanice satelitu ale také speciální stránky kde se dá sledovat speciálně výhradně sportovní přenosy ze stadionů a sázkové kanceláře na ně kurzy vypsané budou mít. Po návratu z práce je se na co dívat skoro pořád až zase do cesty do práce. Tady bych rád uvedl že pokud máte nějaký zdroj peněz jako jsou dávky důchodu nebo jiné přídavky třeba na dítě a budete s nimi hrát tento typ hazardu tak podruhé nemusíte dostat taky nic a sázková kancelář to samé, může vás poslat k šípku a to i v případě že jste vyhráli. Prostě vám nic nedají a řeknou že máte jít pryč nevracet se a účet je smazán. Není to neobvyklé. To stejné se stane když máte příjem pracovní který je uznávaný ale pokud sázková kancelář chová údaje o tom že váš příjem je asi 16 tisíc a už jste tento měsíc prohráli mnohem víc, vyvodí z toho závěr že si pujčujete úvěry, že prodáváte auto a jiný majetek a že strádáte na úkor hazardu.
- 9 -
Je na to zákon o ochraně hráčů který nařizuje herně aby vám zrušila účet protože jste moc prohráli nad rámec kolik vůbec máte. Něco jiného je když to máte výhru ale i tak se očekává že si výhry budete posílat na to bankovní konto. Tady uvedu že když posíláte částku na displej prohlížeče internetu do sázek do sázkovky z nějakého zdroje, například z bankovního konta pomocí platební karty, musí být způsob výběru následné výhry opět na stejnou cestu, To je když máte třeba era poštovní spořitelna a vkládáte do sázkové kanceláře částku, výhru musíte opět vybírat do ery poštovní spořitelny do stejného účtu. Je zakázané poslat peníze do herny a vybrat je do jiných účtů a takhle posílat zmatek posílání peněz z místa na místo. Je na to zákon který to hernám zakazuje. Když se zjistí že máte i jen telefon kterým jste poslali peníze do herny a používáte ještě jiný, máte dva. Je nutné jedině říct že oba jsou vaše. To je další omezení. Hraje jediný hráč. To znamená že když by se vás v naší vzniklé herně kolem terminálu sešlo několik přátel a každý chce vsadit a chceme si i zahrát automaty. To je příklad. Máme tu ten stůl s těmi displeji sázkovek, televize a výsledkový tablet. Na gauči je místo a kolem toho na židlích. Přišlo ze 5 ze 6 přátel takže máme ještě 6 mobilů s bankovními programy tak tady se upotřebí že někdo sází v jiné sázkové kanceláři, proto máme všechny. Ale co platí že jsme třeba u fortuny zrovna zalogovaní jeden z těch lidí a není možné aby všichni sázeli jeho jménem a použily se třeba různé telefony v kajotu pod jedním jménem jako vklad z mobilu. Výběr pak zase jednomu nebo na různé účty. Správná metoda je že každý má svůj legitimní účet kde doložil svoje osobní údaje do sázkovky. Každý jednotlívý hráč ukazoval osobní údaje do herny a zaregistroval si svůj login jméno a heslo. A když se pak jde hrát tak hraje ten hráč který je přihlášený svým jménem a heslem a hraje jen se svým bankovním účtem svými penězi do hry a zpět výhra na jeho účet. Jediné co je
- 10 -
společné je to že se může použít postupně až na každého dojde řada ten stejný počítač a že se budeme dívat na zápas a bavit se , popíjet apod tak ta televizní obrazovka stačí jedna pro všechny, ale teda sázkové totožnosti každý je samostatný hráč v nějaké z heren. Dál bych mohl psát o kurzech kombinátorech nebo o tom jak se co hraje ale tady předpokládám že to každý zná. Uvedu co každý třeba nezná kombinátor. To je už pokročilá věc a je plno hráčů kteří kombinátory nechápou neví v čem to spočívá a nesází to. Když volíme sázku tiket dáváme tam víc tipů. U fortuny je to řekněme sedm tipů a když se jich dá víc spojují se do skupin. Máte zmatek už teď. V bwin existovaly sázky jako goliat nebo trixie a byly to předvolby kombinátorů. Jak se tedy sází kombinátory a co to je. Spočívá to v tomto: je sázenka a na ní více tipů třeba tak 3 nebo 6. Kombinátor všeobecně dělá to že vytvoří značné množství kombinací zápasů a spojí je do akumulátorů. Vznikne tak lístek kde je třeba první zápas s druhým zápasem a ty musí oba vyjít. Nebo jiný lístek kde je první druhý a čtvrtý zápas a ty musí vyjít. Pak lístek se všemi kombinace všech. Nějaké jednotlivé tipy, lístky po jednotlivém zápasu jako kombinace. Nějaké varianty čtveřic apod. Kombinátor se 6ti zápasy sestaví celkem asi 60 kombinací jednotlivých lístků plno variant které zápasy k sobě jako akumulátory. Můžete si zvolit že se mají sestavit lístky od trojic čtveřic nahoru až po poslední lístek tu 7mici. Nebo třeba jen dvojice a ze 7mi zápasů to udělá těch dvojic variant plno. To teda je jasné co dělá kombinátor. Stojí to celkový vklad a z toho se spočítá kolik je za jeden lístek za jednu tu kombinaci. Příklad: 350kč celkový vklad na 6 zápasový kombinátor. Vznikne 70 kombinací které jsem zde nazval lístky. Za jeden lístek je asi 5 korun. Když teď uhodnete a to je podstatné. Stačí trefit aspoň něco. Není nutné všechny všech 6. Stačí míň nebo jen aspoň jeden nebo dva a už to nějaké lístky proměnilo na vyhrané a budete inkasovat.
- 11 -
Za lístek kde se platilo 5kč a byl to single zápasový tak to bude jen zase těch 5 nebo 6 korun až 10. Když ale máte 3 ze 6ti tipovaných už berete jednotlivé asi 3 dvojice a jednu trojici. Je jasné že když je zápasů víc třeba 12 tak už nelze sestavit tolik lístků kombinací je totiž příliš mnoho. U fortuny je maximum 7 a když zovlíte víc jak 7 zápasů začnou to být skupiny po třeba dvou nebo po více a ty pak figurují jako jednotlivé stěžejní body pro kombinátor. Ve skupině musí vyjít všechno aby platila jako vyhraná a kombinace kde vystupuje se tak započítávaly. Aby to nebylo dlouhé čtení nebudu rozepisovat o sázkách to se dá zjistit co to je jednička nebo dvojka a nula jak se sází. To se zjistí samo. Sázení je dostupné od 18ti let věku a pokud to nesplníte nezahrajete si a nic z toho nezískáte. Ještě znova jak se ten gauč tam se spí a sedí u televize tam jsou ty sázky na noťasu a výsledky na tabletu i všude na netu. Přenosy jsou i v prohlížeči ne jen na satelitu. Celé kolik to stojí ? Odhadni to. Spočítej notebook, televizi, tablet, windows, poplatek za satelit za kartu a za stanice, poplatek za sledování přenosů na internetu, mobil mít, internet a eletriku. Něco na pití k tomu nějaká basa piva nebo energy drinky kdo si dává kafe a cigarety. To je jenom terminál. Ještě spočítej každý týden v měsíci to jsou 4 týdny od braní peněz do braní peněz jak se hrají ligy. Fotbaly, hokeje, soutěže, kolik stojí hraní automatů kajot. Můžeš i vyhrát. Potkají tě i výhry časem. Měsíců je 12. Z příjmu si můžeš dovolit jít až na kost ve hře a život je žebrák na gauči. Není to tak špatné. Příště je to boháč na gauči. Tak ještě na závěr uvedu o čem ještě chci napsat víc informací. Je to dřevěný stůl a ta místnost jak si to vytvoříme a budeme tam mít sešlost více lidí na sportovní zápas. Bude to živoucí místo kde se děje ruch a vzniká sportovní atmosféra.
- 12 -
Máme teda místnost vchod a vnitřek. Potřebujeme hlediště na zápas. Takže co je třeba ? samozřejmě je to gauč pro bohatého který je nejuznávanější host. Za další nějaké křesla a židle a co jsou jen malá ryba jak kdo se může třeba opírat jen zády o zeď a naproti našim zrakům bude. Ještě je třeba donést chlebíčky a přitáhnout pití, nachystat si že to může fungovat. V jevišti co je naproti našim zrakům by měl být rozměrný stůl s televizí tam bude fotbal hokej nebo basket a je hračka kdykoliv skočit k notebooku a v mžiku sázet live sázku třeba na následující třetinu hokeje. Žádné chození do pobočky to by takhle nešlo udělat. Stejně tak když je ten hokej třeba tak na vedlejším lcd panelu vidíme score všech stadionů tohoto kola ligy kolik to je. Bankovní konta máme v mobilech v elektronických bankovnictvích. Když tam má něco takového být musí tam být přípoj na internet a to i wifi aby každý mobil se mohl spojit na internet, všeobecné heslo od sítě. Šuplík stolu je zamklý s jinými hodnotami jako je třeba hotovost nebo jiné cennosti co jsou potřebné a můžeme si teda všichni vsadit a teď to tam hledá všechny sportovní stanice co se bude vysílat dneska. Jak máš 7 sportovních nebo 8 stanic tak něco se snad najde a když ne tak se zahraje kajot. Bezva. Sázet umíme a tak to už je jasné tam teda je sportovní duch. Společenská místnost. Kolik by to stálo tohle mít pro sebe a 12 přátel ? To se seskládá třeba. Nebo tak asi je to u někoho doma takže je to zřejmě jeho a ostatní jsou jeho hosté. Fotbaly jsou obvykle večer i hokej tak už to odpoledne. Americké přenosy jsou v noci třeba v jednu nebo ve tři až do rána. Máme rádi sport. Atraktivně jsme se sešli podívali na hokej na fotbal, zahrál se i automat možná a teď ty peníze. Když by některý ten člověk se zaregistrovával z partnerského programu sázkovky tak je z toho ještě podíl pro člověka který poskytl reklamní stránku. Vysvětlím.
- 13 -
Bude potřeba intelektuál který dokáže tvořit internetové stránky a umisťovat je na internet. Sázkové kanceláře a kajot umožňují že jste víc než jen hráči ale rozšiřujete na hernu reklamu. Když si to tam dojednáte že jste partneři herny svým malým dílkem tak ta herna nebo sázková kancelář vám poskytne reklamní obrázek na který se dá kliknout s vaším členským číslem a vy uděláte to že si zajistíte internetové stránky a na ně umístíte svoje reklamy a jiné materiály které vám herny poskytly. Když se pak hráči registrují tím stylem že nejprve kliknou na reklamní obrázek ten váš s tím vaším číslem a pak se zapojí do herny a dál pak hrají, tak sázková kancelář nebo ta herna vám za to dá pro vás provizi, za každého přilákaného člověka na tu reklamku nebo jiný materiál dostáváte podíly z provozu herny. Jste partneři herny. Vlastně jste vytvořili stránku na internetu a tam šířili obrázek herny tak zvaný kliknutelný baner po jehož stisku jinými lidmi herna prosperuje více, přepíná je to totiž k registračním formulářům nebo ke hrám. A herna vám pak něco sypne. Některé herny vám dají část těch peněz se kterými ten dotyčný hráč pak hrál a to po dobu nějakého času co se hráč v herně pohybuje třeba 3 měsíce vám přichází 10 procent z toho co tam hráč prohrává tak vám za reklamní zprostředkování herna prostě část dává. Když zisky jsou jen málo peněz nemusíte se o nic starat. Je to malá částka od herny každému kdo rozšiřuje počet lidí o větší obrat. Stejně jako nosit na autě logo tak dostanete trochu peněz. Některé herny vám dají víc materiálů loga různých velikostí až dokonce po všelijaké nabídky. Takže co vy uděláte je že intelektuál vypracuje stránku kde budou samé reklamy heren a sázkovek těch co máme účty. Každý další hráč se zaregistrovává nově do herny přes stránku a pak se můžeme těšit na to že část odehraných peněz se vrací stejně nám. Takže ten člověk s tou obrazovku počítačem a tabletem a tím posezením by si mohl přijít na jakýsi provozní zisk když přivede nové hráče.
- 14 -
Nějak se přece můžeme dohodnout, i kdyby měl ten hráč dostat třeba ty peníze on sám. U některých heren je to i 25 procent peněz nebo částka za každý klik na logo bez počítání s tím kolik tam kdo nechává. Tak to je všechno. Místnost kde je 12 lidí a sledujeme hokeje fotbaly a každý sází taky si zahrajeme kajoty a do hry jsme přišli tak že jsme ještě něco dostli stejně i nazpět. Je třeba chytrého člověka ve skupině který si se vším poradí a o všechny technické věci se postará, pak potřebujeme asi 50 až sto tisíc abysme si to vyrobili. To je co jsme chtěl říct. Teď na úplný závěr shrnu o čem jsem mluvil nebo psal celý čas. O tom že máme na stole televizor s bednama a hned u něj i notebook a taky tablet a na tom sledujeme všechny sázky herny kurzy a výsledky sportu, no a na té televizi vidíme satelitní přenosy na více stanicích fotbal hokej apod. Schází se nás plno lidí, jí se delikatesy a popíjí. Fandíme. Protože jsou v tom peníze. Pak na mobilech a tom tabletu vidíme bankovní konto internetové bankovnictví. Hlediště obsahuje co myslíš ? prostě něco na sezení aby to bylo jako v kině. Je tam stránka internetová připravená pro přivedení nových hráčů ke hře ze které nám sázkové kanceláře pak dají nějakou provizi že jsme to zprostředkovali. Když to není moc tisíc tak je všechno v pořádku, jakmile by to byl už zisk musí se to asi určitě zdanit, to se ale klidně zajistí když se vyjedná že jste zaměstnanci těch heren jako lidé v terénu s touto úlohou a žádný konflikt se zákonem nevzniká. Jak sázet jsme menoval to si každý sází a hraje jak myslí jak umí. Kombinátor každý nezná. Máš třeba 5 zápasů a z toho se za vkladovou částku sestavují lístky v počtu třeba 50 lístků se všemi variantami a kombinacemi zápasů k sobě tak že když nakonec uhodneš třeba i jen jeden nebo víc zápasů zkrátka nezáleží jestli máš všechny nebo jen část tiketu. Všechno co je správně se započítává a nestane se ti že jsi uhodl třeba 8 z deseti tipů a to už by byla prohra, takle dostáváš vyplaceno to co jsi
- 15 -
uhodl. To je celé co tímhle textem říkám. Herna kde je dívání na sporty a sázení pro více lidí společenská místnost, hlediště na sezení, a tipování a hraní automatů. Noví hráči představují když se registrují přes baner že se peníze částečně vrátí což platí pro partnera sázkové kanceláře který to všechno dal dohromady včetně internetové stránky s těmi odkazy. Na tu se taky dělá reklama aby tam chodilo více lidí z celého světa. To je všechno.
- 16 -
DROGA HARÉ KRIŠNA napsal JIVA Původně jsem chtěl napsat celou knihu 300 stran, Teorie Braku 2 - Zoufalství, ale napsal jsem jen 17 stran a musel je stejně smazat. O čem to bylo. Opakování Braku 1 jak vznikne, jak se prodá a jak se vymýšlí, pak kapitola o autodílnách jak šidí zákazníky na dílech do aut a že je třeba je radikálně obvinit a pak jsem se snažil to co jsem měl na srdci. Kapitola o Mantrách Haré Krišna a jaké s nimi mám trápení nebo spíš jak mě to až zase tak netrápí ale docela dost. Nedá se mi to napsat. Proto to zařadím do kategorie tady těch menších sešitů. Už se nám z toho utvoří blok. Podle teorie braku jsou sešity 6 listů večerníčkovy listy a jak veleryba chodí ocasem večerníček jede tam zpět na jednokolce a hází ty sešity 6 listů, pak je z toho blok 60 stran a z několika už vznikají knihy 300 stran. Z takových pak zase regál Braku podle JIVY. Zhruba 3000-5000 stránek myšlenkových přeludů, které když mají konzistenci, jsou dílo. Ze špatných listů se udělá čepka a nebo se jimi vytře prdel. Tak to je k tomuhle tvaru. Bude to blok skládající se ze 10ti šestilistů nebo tak ta novela 30 stránek. Několik novel. Kolik je to stránek ? 6 listů x 10 = 60. Takže když už tam mám Teorii Hazardu a Založení Svatyně, rozšířím blok. Má to 6 + 12 = 18 stran. Teď tohle dílo tohle pojednání je kapitola Droga Haré Krišna. Zamýšlím psát dokud mě to neomrzí tak z toho vznikne zřejmě novela 30 stran a to už je 48 stran celkem. A teď Vás zasvětím jak dál. Už tu mám jakýsi žvást o Ladoslavovi co mi kdysi zachránil život od sebevraždy který má taky tak 50 stránek. To by byly 2 bloky. Pak udělám tohle mí milí čtenáři. Vezmu nějak tento tvar těch 10x6=60 sešity coby blok.htm a spojím je s tvarem kniha6.htm Vesmírný špinavec. Nesourodé dílo. Zmatlaniny všechno celkem.
- 17 -
Trik je v tom že tam udělám nějakou černou díru. Vyrobím tam nějakou bránu nebo zvrátím časoprostor jiným směrem. Udělám paralelní vesmír kde je všechno dvakrát a každé jiné. Buď Ladoslav do vězení nešel a v jiném vesmíru tam naopak byl, druhá verze tvrdí že příčina proč se to děje bude až za tím. Autorita kosmického vlivu střelí blesky a hromy dějů karmy a stavů světa do směru jak chce a tím časem a prostorem se vydá dění. Mohly by tedy být dva vesmíry. Lad a Ladoslav. Uvězněný a svobodný. Směr vesmíru je průtrž hromů a blesků, šplichtýr který střelí že se to nejdřív stane a až později se objevuje proč nebo z jakého vlivu. Obvykle známe že se planety točí a to je čas a svět. Je vliv, příčina, pak následuje následek výsledek a další řetězové reakce. Tady ale je vesmírná verze Lad a druhá verze Ladoslav. Jeden je svobodný druhý zavřený a propouštějí ho po odkrouceném trestu, jak šel na nádraží a svatí jacísi Krišnovci ho vítají pak letěli do skleníka za hadem. Pamatuju příčiny. Nebo se je teprve dovíme. Kterým směrem šel vliv času. Jak se točí planety. Vesmíry krim, krim v krimu, nekrim. Tak dál to je tak že dílo je napsané v uvěznění. Ladoslav píše, Jak sázet, jak hrát, jak se modlit, jak stavět chalupu. Lad je však svobodný. Ladoslav je Polské jméno staršího druhu dřívějška. Kdy se tohle děje ? Tu přichází škrrrrk střet skrač. Prásk. Jak Vy přímo Vy napíšete úspěšný brak. Právě tímto způsobem. Psal se rok 2016. Měl jsem zkušenost s fraktály asi půl roku až rok, napsal jsem k tomu hlavně k tomu knihu a další fantastické rozumy. Teď trochu pedagogie od zkušeného inteletuála. Mám to promyšlené. Můj mozek je myš v lebce, věř mi. Dostali jsme se do bodu deklarace Braku. Znovu. Vesmír se skládá ze sešitů 60 stran. To se dělí po 6 listů na večerníčkovské lístečky pohádek malých tvarů. Když je jedna nebo dvě. Jako tady máme Teorie Hazardu a Zakládání Svatyně. V zásadě je to design v pokoji. Je to 6 a 12 stránek to jsou 3 lístečky večerníčka jak je ta veleryba.
- 18 -
že chodí tam a zpět. To přemýšlíš. Chodíš a ruce dozadu, chodíš ve vazbě ruce za zády hledíš si před sebe a sluchátka na hlavě. Stezka asi 20 metrů přes dvě místnosti. To je velerybí ocas, pádlující žralok obří. Nebo tak ten večerníček na jednokolce tam a zpět. Napít čajů ve stoje o jedné noze a druhá jako miss, patu ukázat a koleno pokrčit a rozkročit stehno. Stojná noha, jednokolka večerníček. Tam a zpět. A jak chodí a poslouchá sluchátka tak to má meditaci v chůzi a tím vymýšlí ten příběh toho lístečku co pak jde napsat. Když ho napíše přebírá si ho v hlavě jak ho napsal a je zaobírající se dílem svých textů. Tak se podařilo jednorázově napsat první text hned 300 stran. Prostě psát a psát a psát za týden to bylo hotové. A jinak další dílo bylo 60 totiž 50 stran jak Ladoslava pouštějí z uvěznění. A teď nějaké menší už lístečky kdy jsme v produktivní části. Sem tam se chce napsat nějakou fantastickou věc na lísteček 6 stránek 3 dvojlisty. Sešit 60 stránkový by vydal na deset. Tak máme Teorii Hazardu a Zakládání Svatyně což jsou designy na asi 6 + 12 stránek, 18. teď přibude Droga Haré Krišna. Utvoří se tím blok ty první dvě, tahle vsuvka jako předmluva k Haré Krišna a to dá asi 50 stránek. Bude to 18 + novela 30 stran. Předmluva. 50. A druhý tvar je Ladoslav jak jde z vězení domů na nádraží a odlétá do kosmu s přáteli z Krišny Višnuy. Odcházejí do skleníku. Had zřejmě telepatický snejk ze hvězdných válek jim pak dodává technologické skříňky, krabičky, tablety a notebookové databanky. Mají v tom nahrané právě to učení Krišny. Pravděpodobně. To ještě není uvedené na pravou míru. Co já chci tady poučovat je tohle. Je třeba spojit to celé do díla. Jak víme kniha má mít 300 stránek. Je třeba teď promyslet jak tvořit vesmír. Co nám pomůže. Je to především skutečnost vesmíru a pravého sci-fi. Můžeme to začít překrucovat promyšleně nebo i vymyšleně. První Kniha je spíše deklarace Braku a jiných textů. Druhá bude obsahovat dějovou linii. Jak Ladoslav šel podle mobilu.
- 19 -
Tohle chci říct. Tych 50 stránek Založení Svatyně a Teorie jak hrát Hazardy k tomu přibude tohle pojednání a 30 stran novela. DROGA HARE KRIŠNA. To bude 50 stran- druhých 50 stran je jak Ladoslava pouštějí. Existuje však ještě jeden Ladoslav. Ten je pouze Lad. Lad leží ladem jako to nesklizené pole. Máme tedy toto šití k sobě přišili dva díly. 50+50=100 ale my potřebujeme 60+60=120. Kniha 300 dodrží rámec po 60 stran bloky. Má mít 5 dějů a ty složené po 6 listů. Kniha jedna Teorie Braku už je vydaná. Teď skládám Teorii Braku 2 - Zoufalství. Kniha 300 díl jedna Brak jedna je v podstatě spekulativně racionální. Brak dvě 300 Zoufalství už obsahuje víc. Pokus o dějové vyprávění. To by mohlo stačit. Potom se to seskládá po jednotlivé stránce k sobě a vyjede se html pro uvedení na internet. Jednou to bude i vytisklé. Tady bych rád vyznačil hlavní značku. Mějme sci-fi o vrstveném počítačovém stupni. Jak se zdá samo vyprávění se tu jeví že ukazuje děj jak se skládá. Jak to tedy je ? Energy drink Wolf se přiválcoval v lahvi a zaštěkal. Jsem Bobík, tvůj kamarád pejsek. Napij se. Nezapomeň tam udělat průlezy aby to do sebe zapadalo. Tak jak to je ? Přiveďte svědka Bobíka. Bobík se postavil do vyprávěcího místa a zaměřily se na něj mikrofony a kamery, diktafony a laserové tyče. Přejížděly po něm barevné pruhy které mu ozařovaly psí tvář. Pejsek se postavil opřel packami o pult a začal vyprávět psím hlasem. Pan Ingenýr docent doktor kandidát věd matematik fyzik chemik JIVA. a další tituly si aplikoval v roce 2016 program. Programoval hru s vojákem a hracím automatem, jak bude mít frekvence a hrát forbesa. Střílet v afgánistánu a body odměny prohraje na forbesu, napije se a dá si i frekvence na vysílačce. Měl to být program všechno na jedné obrazovce. 3 nebo 4 i víc asi 5 sektorů na monitoru. Dole 2 nahoře 3 obdélné sektory. Jeden z nich chodí voják a střílí granátuje dveři okna baráky. Kulometuje. Vedle toho rychle prosrává na automatě zisk. Krát nebo nic tak co bude něco.
- 20 -
Rychlá mašina. Dolní hra, pajdalák kulometuje granátuje barák, hned prásk prásk automat gamble win win trixy win. Trrrrrr, win win. Krát multiwin. Do toho na horním displeji předvolby frekvence vysílačka a tam měly být frekvence na útlumy takže připojit sluchátka na mozek. Dole vojáček z hora viděný skoro jako hra s letadélkem. Pár zvukových samplů. Chodí 8 směrů, kopne dveře granátuje. Sbírá rukojmí, střílí araby. Hned vráží body to se napíše naobrazovku +100 třeba nebo najede +300 za něco a to hned losovat na mašině ještě víc nebo míň i rezerva nějaké věci pár věcí. Akční pinďour který losuje 3 stejné a nahoře aby to mělo volitelně menu předvoleb nějaké frekvenční generátory na uši připojené pecky zároveň u hry tak aby to i navozovalo relaxaci a spánek že to je jako afgánistán opium hašiš a herák. Připletl se tam květ fraktál. LSD simulator. Sledování navozuje omámení a to byl rok 2016. Error happen. 2016 podzim jde na svět stránka tigerhareram s tím co je nebo není počítačovým dílem a zapečetěná kniha Brak 1. První dílo Teorie Braku. Psát Psát Psát 300 stran na psacím programu za týden bylo hotovo. Druhá kniha 300 stran už bude obsahovat víc než jen teoretické nějaké povídání. Je tam pokus o děj. A tady má už jít na sci-fi. Indická moudrost je tremens.. komplete dement. Druhá kniha. Po předmluvě, haf raf bvrr hgraf. Pardon. Erarh. Škrrrrrk Prásk. Předmluva. První Brak 300 Teorie. Teď bude druhá kniha Teorie Braku 2 - Zoufalství. Bude se skládat z 6+12+30 Založení Svatyně, Hazardní Sázky, Droga Haré Krišna. A to je asi 60 ten blok. 60 stran. Je všimněte si dost místa na předmluvy doslovy a jiné opičárny jako je černá díra, teleporty, nebo akta x které osvětlují děj. Je jasně vidět že druhý text dál je druhých 60 a to je jak Ladoslav jde na nádraží a letí do skleníku pro Haré Krišna na nahrávkách. Tajmené mutageny v elektronických přepravkách. Alien impregnace. To teda udělá asi 120 stran. Tak teď je na nás jak bysme to vymysleli aby to bylo něco kámen na kameni.
- 21 -
Co třeba předvolání pejska Bobíka. Bude svědčit. Jeho výpověď u soudu je rozhodující. Může znamenat vyšetřování vinu nebo propuštění. Pejsek Bobík je však příliš malý než aby rozhodl o dění vesmíru jako je alternativní Ladoslav nebo Lad což je rozdíl velký. Vesmíry jsou dva. Ukazuje se že kniha Brak 1 popisuje uvěznění. To je jistě Ladoslav. V blázinci nebo krimu. Pak však vychází najevo že to byl Lad ležený Ladem. Je třeba napsat dvě verze. Když Byl Ladoslav v Polsku, v letech 1900. Jak může vesmír takhle skákat ? No to je sci-fi. Uděláme to takhle. Napíšeme nějaké jednokolky na večerníčkách co se nachomejtne za nápady i když to bude opilecké kecání. Už teď je materiál bohatý. Za střed díla považuju asi tak Brak 4 a jeho kapitoly o vysvětlujících autoritách. Odtud se povalí vesmírný směr. Prozatím napíšu kapitolu DROGA HARÉ KRIŠNA. Pejsku. Jak to bylo. 2016 píše se ten program Afgánistán Rambo. Dolní hry dobývá pinčl pajdalák, hned hraje automat, nahoře má frekvence na uši pecky a dal se tam květ LSD simulator. Tam dochází ke vzniku vesmíru. Planety se rozšiřují o celou sluneční soustavu a vzniká dílo Brak 1 až nejméně 5 což je 1500 stránek. rozděleno na bloky 60 po 6 listů večerníčky. Jednokolky o jedné noze pití čajů. Tam zpět veleryby. První kniha Brak 1 Teorie Braku je vydaná na blogu a je rozepsaná druhá ale zdá se že je beznadějná volovina. Teď to teprve zančne být atraktivní. Jako zahrknout zip od mrtvoly nebo od kalhot nebo od pytle se zipem. Některé kalohty mají zip na boku. První kniha Brak jedna je hotová. Trvalo to týden. Druhá kniha Brak dvě začala vznikat a pak šel čas dál. Teď to zarachotí a doplní se Teorie jak Vy sami máte brakový vesmír. Soubory se lehko upraví a sestříhají jako při sestříhávání filmu. Je třeba svorky. Nějaké šití. Tam kde jsou sváry se to musí sešívat spojit svorkami a to je asi Bobík. Bobík na to nemůže stačit. Tu roli by měl sehrát Kristus. Nebo něco jiného. Řekněme počítač Jezebel. Tak tady je první Jezebelův verš.
- 22 -
Jezebelův verš 1 Bobík v boudě. Droga Haré Krišna. Psal se rok 2002 dezember když jsem se začal modlit mantry. Četl jsem první knihu se zájmem o indické aleluje. Ty Bohy desetiruké ajatoláhy brůky. Třeba Jak má tých deset ruk a jak to je co to je nevím vím hovno ale zajímalo by mně to. Hodí se mi to do sérky už mám trávu hašiš indické a ještě čaj, ten mám rád a chybí mi do kompletu techno hudební tranzy scéna techno tranzy. Jak se staví Nepálská májka. Už mám Trávy indické fajku hašiš, v době roku 2002 samozeřjmě a taky Nepálské májky, tranzy technostejdže. Tak tam přidáme čaje, mniši, to je též neco nevím moc o tem, ale jo, a to je Krišna Haré ? to je co ? to je že sa to modlí toto haré haré až do blba. To je lama, dás bábádží. Tím se uctívají desetiruké šivy krišny bohové indie a himaláje. To sů brůci deset ruk aj 3 metry velké a to je zázračná bytost. No to víte že když je člověk zhulený lehko uvěří na zázračné bytosti. Na všeckém je půl pravdy. Je to tradice tisíce let stará. Tak jsem v roce 2002 dezember si vzal knížku hnutí haré krišna. Náboženská kongregace ISKCON, především indický styl hlavně bůh Višnu v podobě projevu Šjámasundara Krišna. Takový kluk mladý modrý takový princ. Tak jsem se začal modlit prvně. Udělal jsem si místo k sezení na křesle a pak na zemi na koberečku. To se modlí mantry kafemlýnky haré krišna mantra. Nohy sedí noha na noze, roztáhlý rozkrok, lotosový květ, nebo noha na noze barmský sed. Hrudník dýchá dlouhý výdech a málo nádechu tak to je jeden velký zpěv takový hrdelní brum haré haré. Plíce pracují přes celé žebra a hrudník. Ústa a jazyk jsou oblizovací mlaskací jazyk a čelisti pracují. Jazykolam. Takový čertovský brlmbrlmkrš. To jsem dělal za doprovodu hudby Prodigy.
- 23 -
To jsem měl jako odměrku času. Měl jsem 3 cd čka. Mělo to trvat denně 3 hodiny. Používal jsem i růženec 108 korálků vyrobený ze slunečníku. Zabralo mi to nakonec i 8 hodin protože jsem to zastavoval a chodil se napít čaje. Hodně čaje. Úplně jsem přestal kouřit. Stavy manter byly lepší a atraktivní. Hned první knížka mluvila jasnou řečí a každá další taky. Modlit mantry to je důležité. Ostatní věci jsou až podle toho co zbyde. Tak jsem se modlil. Hned první modlení a druhé a třetí prvních asi pár dní. Viděl jsem mlhy a hvězdy. To jak se roztříšťuje statika osobnosti vlivem manter. Je to opakující se slovo Krišna ale i Haré a Ráma zkrátka celá věta mantry Haré Krišna. Je to slovní kód. Člověk je zvyklý mluvit a znát pod slovy různé věci a dění apod. Když je slovo nebo věta sto krát nebo už tak 1000x i 10 tisíc krát a stále víc a víc. Dojde na to že se statika mozku hroutí. Stane se že zapůsobí i to jak to je tělesně jogové ty nohy nejmíň na gauči křesle nebo tak na zemi zadek na podlaze prdelí půlkama na zemi a ty nohy. To je poloha do toho ta hruď jak žebra pracují jak plíce pracují je to výdech takový asi jako křiklavý takový chrapot brm brum. Hlasivky prskají krev když nevíte ještě moc jak na to. Než se z Vás stávají pěvci. Hlava obličej čelisti rty a jazyk. Všecko zůstane pak v tranzu strnulé a bere drajvy jako droga. Maso kosti, bolest tam patří. Slovo se opakuje nekonečně. Kniha říká Krišna je pán Ty mu sloužíš. No tak třeba když je to rozkoš tak asi jo. Tak jsem to říkal a pil čaje. Snadno jsem přijal že nejím maso. Morální kodex neublížení ničemu a nikomu. Pil jsem čaje a modlil se mantry s růžencem. Asi 40 měsíců. Asi 8 hodin i 12 i kdoví kolik. Mělo to trvat 3 hodiny ale zabralo to celý den a já jsem práci neměl ani jiné starosti. Tak se stalo že večer se změnil v noc a noc v ráno a šlo se spát v poledne a pak vstávalo večer a nebo v noci. To už se pak točí světy a planety různě. To už nevadí. Všechny starosti se řešily nejkratším řešením k věci a hotovo.
- 24 -
Rád bych uvedl babičku nebo strýce a někoho jak kouří opium na hliněné podlaze v barmě. Jakýpak problém. Tady byl problém jen s tím že to nejde dělat dlouho když to člověka omrzí tak se mu nechce modlit dál. Proč se to vlastně dělá denně a každý den dál a dál ? První kniha říká modli se mantry na každé stránce. Všude se opakuje slovo Krišna a něco o něm k němu a s tou věcí. Trik je že se to pomodlíš jednou trochu víc párkrát a kniha k tomu a vlastně člověk to chce. Je to zřejmě pro mladého člověka atraktivum. Chuť drogy Haré Krišna a to je modlení Haré Krišna je sladká. Jazyk a rty rozeznává že se to žvýká že se to kouše a líže je to líbání a mlaskavé pití. Hrudník plíce říkají to samé. Masírování po hrudníku v těle drajvy. A tranzy. Strnulé vodní seschlé i vláčné. A spodek jsou nohy. Ty znají lotos. Nohy jsou květ síly. Bolí tak že je stále na nich pocítit úlevy od bolesti. Sado maso raso po spodních partiích. Do večera bolí hrudník žebra a nohy. Kyčle rozkrok kotníky. Bolí trup. Ruce jsou jako ty zkrácené žíly přitáhlé k trupu a růženec u úst. Zežral bych to. V té době bych to zežral. Druhý den se ani nechce znovu začít to samé. Co bych dělal jiného. Tak jako lehko jsou nápady budu už dělat něco jiného. Ale ta hlubina myšlenek. Je tam rozměr myšlenek. Ponoř se poznej to. Prohlub tranzy a poznej to. Heráková prity joga. Jako hezká joga. Pak se sedí a čumí a dech je skvělý když není než polohy těla. Třeba odpočívání v křesle nebo v leže. Vynikající. Proč to dělat. Protože je to hlubina myšlenek v utlumených tranzech jako mimino v děloze. Veleryba plave a je ráda. Je to atraktivní tělesně a duševně. Je na tom závislost. Modlit se mantry návyk vznikne asi za čas poctivého roztáčení. Dá se i přestat a lehko. No jak se to vezme. Proč přestávat když co jiného dělat. Ukáže se že rozum se ztratil. Věta haré vzala břehy a nezbývá z rozumu fň. Ostatní řeknou že jsi dobrý mentál a už jsi blbý a hnusný. To je ale zřejmě jedno a vrátit se to nedá. Nikdy bych to nevracel.
- 25 -
Droga Haré Krišna. Čas letí. Modlit se je námaha. Je to jít přes úskalí, bolí to tělesně a člověk nechce dostávat nakládačku po nohách a přes žebra a doněmoty mluvit mantru která bere břehy rozumu. Přesvědčit Vás mohou dostavující se fenomény hvězd mlhovin střepů barev psychiky. Struktura myšlení jde do trosek a bude třeba definovat Krišnovství a jak se k tomu postavím. Vymyšlené bludy neobstojí. Kodex jak ho podává cárkev Haré Krišna je asi dost dobrý. Člověk nejí maso, pije čaje, voda a schnutí, tělo nacucané vodou, pozor na smrtelný otok mozku vodou, Tělo nabobtnané rozdrajvované. Tvrdý od tranzů zůstane člověk schnout nebo pít čaje , vynikající černý bez ničeho a tvrdý od tranzu. Tělo i bolí a úlevy těla. Jen čumíš a nevíš nic víc. A bere tě hlubina myšlení v klidném oceánu když to ještě bere hloubku do myšlení. Ani rozum tam nebude. Tělo prásk bolestné sado ale je slast. Drajvy orgány spaní za chodu. Mozek, nic neví jen prázdně čumí, trochu vykulený výraz. Tváře se přestanou smát nebo se smějí. Pak je to už jen takový zlomený výraz. Tak opiová hliněná podlaha. Spíš a modlíš se. Jsou to polohy jako brouk když třeba zdechl pavouk. A ty jsi jako ten pavouk. Vypiješ, a taky tak sedíš. Snad i 8 nohou. Proč to dělat ? Protože se chci flákat a nedělat nic. Tohle je co mě baví. Hulení indické Nepálská májka, bozi deset ruk. Joga opium na hliněné podlaze. Přestal jsem hulit, to přebije a začal jen pít čaj. Jednoho dne se mi udělalo třetí oko z nedostatku kyslíku. Bylo velmi překrásné a já jsem to moc neznal. Vykročil jsem do zahraničí a druhý krok do vězení a třetí do blázince. A tady deklaruji Jezebelův verš. Ladoslav je nevinný. Propouštějí ho z uvěznění viz realita Braku jedna. Ten krim. Tam by se to dalo možná modlit nějak potichu někde na zemi. Aspoň práce s dechem. Ladoslav taky modlil mantry. Zkusil to. A Lad je vesmír ležící Ladem. Když Byl v uvěznění napsal listy Založení Svatyně 6 stran večerníček a Hazardní Teorie 2 večerníčky. Teď přibývá slastný šmak.
- 26 -
Mantry Jsou droga Haré Krišna. Na tom se staví. Budhisté se taky modlí a pijí čaje. Je to podobné. Bourec morušový tká vlákno. Pavoučí vetřelčí hnízdo. Svatyně je založená. V místnosti vylep obrázků počet všechny zdi bohatě plakátů a obrázků. Stříhají se a lepí. Všude aby bylo obrázkových ploch a na střídačku prázdnějších míst. Je to hnízdo Jezebelovo. Vosa pavouk nebo co, vetřelčí cikáda. Bůžci deset rukou. Pretty Joga. Hnízdo kázal papírové stěny. Na obrazech snad auto nebo člověk nebo zvíře, nejlíp Ti bůžci nebo nahota. Vystlat kůží. Mapy. Stěny jsou 4 a okno. Dveře. Popsat dveře polepit. Obtentovat obrázkama všude možně. Spát se tam bude na spaní gauč nebo postel nebo na madraci na zemi. A tam patří v založené svatyni provádět Jogu Droga Haré Krišna mantra. Druhé kázání ukazuje již po návratu z ústavu prokazování hlavy. Důchod. Jak popisuje kniha Brak jedna. Doktoři dodají důvody na důchod. Zajistí léky které zajistí zmagoření. Důchod se dodá a hra se rozehraje. Doživotní myše na rozpitvávání na důchodě. Z toho už se nedá dostat nikam. Teď máme hnízdo Jezebela. Stěny jsou obrazy. Jogový Krišna Jezebel je uvnitř a dělá tam večerníčky. Modlit se je namáhavé a těžko chtěné. Původní 3 hodiny 3 CD čka Prodigy kapely dostát modlit trvá i 8 hodin přes časté odbočky na čaj a na procházení o jednokolce nebo ta veleryba jak se chodí tam a zpět. Stokrát půjde Charlie Chaplin tam a zpět a málokdy se modlí mantry. Proto to bude takto. Nahrávka hraje na mozek na baterky robertek. Psychonahrávka haré manter slcuhátka. Dostáváte důchodové dávky. Takže jak to má vypadat. Jezebelův apostrof. " 2002 dezember jsem se modlil 40 měsíců mantry haré krišna do roku 2007. Za ten čas jsem stačil hrát hru kvejka 3 měsíce 8-12 hodin denně. Mnich Xaero. Všecky trefuje krve flágance sto tisíc kusů démonů v chrámu. 40 měsíců točících se planet. Dne noci, úsvity a večery, Polední jít spát a noční vstávání. Tělo schne od vody a bobtná čajem, drajvy těla, nohy ruky, žebra plíce, je to zpěv.
- 27 -
Rty a jazyk oblizují čelisti žvýkají. Upíří líbání. Polská veš, lůchá a droguje.Kéž je to neco svatého. Pak třetí oko. Krok do tmy. Ale dostáváte důchod a ty mantry budete mít nahrané na nahrávce Prodigy a jiné stačí dát na uši a stiknout play. Pokoj je svatyně. Obrázky jsou všude kolem dokola papírové hnízdo. V tom je i gauč coby postel. A za obdržené peníze si kopuju počítač. Televizi satelit počítač hry mobil tablet druhý displej. Je tu rádiové vysílání sluchátek. Mám teda heblo na dva stoly. Oblepené obrázky chalupa z papíru kolem okna a dveři popsané. To se jeví v těch vizích také. Halucinace mlhy světel střepy hvězd a barevných fleků. To kryje zorné pole. Tak zbyla místnost se zorným polem krytým barvami a střepy rozumu a to je vidět na všech povrchách nakreslené a nalepené obrázky. Lampa aby to osvětlovala. A ty počítače to je asi 7 displejů LCD monitor různých veliksotí. Na tom je radio televize internet windows linux android sázky především kurzových nabídek a sportovnách přenosů- zahrát automaty když je peněz 14. v měsíci. Nezbývá než nasadit si sluchátka Pretty Joga. Překrásná Joga a překrásný Haré Krišna Zpěv vznešeného a bhágavatm je také překrásný bhágavatam. Komentář. Proč by se to mělo jmenovat Zoufalství ? Protože drajvy těla tlumí jako bolavé vrtné plošiny do orgánů. Celé to vře a pálí. To se jako když zatvrdává zapečeťuje. Celý jsem vypečený vylisovaný, jsem pekant cukrkandlová tyč. Písmo uvádí růžové energie tvrdnoucí na mramorové žuly. Krvácející mokvající a odpadající kamení. Rozlamující se vetřelčí pryskyřice. Rozkvétající výkvěty tvrdnoucí zapečetěnosti. Tuhý, vláčný vodní, suchý, zase tuhý, a vláčný. Krvavý. Dehydratace. Chybí maso. Růžové mramory. Břidlicové orgány. Žebra bolí a nohy. Klouby jsou po pás v pekle. Klouby jsou až po ledviny v nožích v pekle. Už mě bere hrudník. Tvář je mrtvá zlomená. Ale zase abych nezkuhral jenom. Jaká je droga haré krišna. Znamenitá. Lepší než trávy a jiné zločiny. Musím si odpočinout.
- 28 -
Jezebelův verš 2 Droga Haré Krišna Je dána místnost někde být, tam spát ležení, a tam snad i počítače když mám nějakých asi 10 počítačů. To mám displeje a lampu.. Je to obtočené dokola obrázkama a na stropě visí visící předměty s triumfální pyramidou čepec v prostřed stropu. To je takový stan jako jurta nebo šapitó. Obrázky stěny na zdech, koláž vize a svět materiálu. Počítačů asi 10 displejů LCD všechny rozhraní to je super. A peníze na rozehrání her kasín. Sázky a automaty. Rozměřím si početně sázek a dívání na sporty. Hlavní však je droga Haré Krišna. Mantra začíná v roce 2002 dezember a dál se traduje 40 měsíců zpěvů. Po odjezdu do blázince. Připadal do úvahy kriminál neboli vězení, nápravné zařízení, nebo odjezdy do zahraničí do církve haré krišna. Všechno zmar. Návrat. Počítače gratis, sázky gratis, vyhraj jackpot. A modlení je zlepšené na automatické přehrávání na nahrávce. Přicházím s tvrzením modlení na hubě aj zároveň na hlavě sluchátka. A k tomu se dívat na stanici na televizi na vysílání esports tv ze staré lásky ke počítačovým hrám těm když chce hrát turnaj soutěž pro sportovní klání v počítačové hře. Na auto se nezajímám. Já neřídím auto ani nemám kam bych jel. Tak do kuchyně a zpět. A ještě tam napiš jak si sednu na gauč. A jak vezmu za modlení. Zapnu stanici pajdalák ty kántr strajky a sluchátka na hlavu. Drajvy orgány a tělo. Strnulá huba. Napít čaje a v sedě na gauči modlení. Brouk se skroutil nožičkama pavouk seschnul. Chcíplá skořápka. Ještě tam je maso a tkáně vody šťávy. Hodím si na nohy deku hnědou zenovou a černé oblečení. Než mně zkapou plíce seshnou a začnou krvácet tak ještě se pomodlím haré boruk. Sršleň je to. O jedné noze stojí jako ta striptérka.
- 29 -
Verš je že to drajvuje co to slovo znamená ? To je něco jako motor. Drive řídit. No ale je to vůz na benzín nebo snad a naftu ? Je to vůz na kolibříkové šťávy z květů nektar. Květy noci orchydea. Nektar něco tam zapni. Stejně se díváš do země. Proč by to rozumný chlap dělal nebo mladá dívka nezkušená ? proč by to kdo dělal ? Protože to je žrádlo fakt žrádlo. A vy jste tupci. Otázka je co si představujete pod slovem drajv. No asi je to když jede auto nebo motorka a hrabe na pedál plynový ten plyn. Drájv, Dráájv. Tak břicho je plné vody čaje, najím se něco zřejmě sýr nebo tak čipsy do ruky a už jím. Sýr je výživný. Aj taléř s jídlem. Bez masa. Vegetariánské chody. Třeba hranolky. Najím se vypláchnu pitím. Nalůchat pití a odpočívat taky. Dokončím myšlenku. Pomodlím se bohatě. Je teda místnost roku 2002 leden 2003. Je provedeno čtení knížek haré krišna všechno jeden směr, aby se dotyčný zapojil do sekty správným žádaným způsobem. Já však vyhledávám tu mantru. Zůstávám sedět bez ponětí o čase 40 měsíců dní nocí týdnů celý čas. Sem tam chodím za Ladoslavem ale skupinka rozumných lidí mně odmítá jako kreténa trapného blbého postiženého. Nevadí. Vracím se na hliněnou podlahu do Barmy. Jezebelovo povalečství je za jedna. Sedět na zadku se dá, taky ležet. Na gauči křesle nebo se taky promenádovat procházení tam a zpět na jednokolce. Myšlenky v hlavě se brzy stanou vesmírným dílem. Zadek sedí stehna jsou stisklé a nohy roztáhlé. Žebra a hrudník plíce pracují parními válci zpěv řev. Ne moc hlučný spíč brm tranz takový hrdelní. Ruce a nohy kudlanky nábožné pavouci desetiruký. Spřádám růženec na ústech. Motor s přehazovačkou na hrudi přes srdce a plíce modul řetězovky. Vylizuju oblizuju líbám se s poháry nápojů. Chutná tekutina po litrech. Tak to je teda pavoučí joga tělo tlumivé drajvy a vodové bobtnání a schnutí. Kéž by to byl kolibřík v orychdeji nebo veleryba a její ocas. Jednoho dne po sto denní bitvě quake 3 arena videohra, byla bitva, 12 hodin denně bojující létající
- 30 -
mniši takoví šaolinští ninjové. Pak jsem se tak modlil. Ten šmak a hudební doprovody stále stejné songy přesýpací hodiny. The Prodigy. V hlavě se cosi otevírá. V mozku se dělá oko. Spíš okno nebo vchod. Bůh mi prozradil tajnost. Do mozku sdělil. A pak mám počítač se 7mi lcd displeji a dost na sázky v hernách a hrací automaty. Vynalezl jsem nahrávky haré krišna na sluchátka. Ve svatyni. S počítačem rozměřených sázek upsaná duše. Totožnost je ve hře. Počítač obsáhl deset komponent a sepsal maily, facebook, windows, linux, android, radio, satelit, televize, diskuzní forum kvejka a jiné. Sázkové kanceláře světa i české pak už jenom české. Kajot. Panter Partner Kajot. Fortuna. Všude je úpis totožnosti. Peníze zmizely. Všechny mizí na dně nádrže. Displeje svítí do nocí a lampa. Kužely světel, rámce displejů. Sluchátka na hlavě tvrdí orgány tvrdnou. Tělo je vodní a schne, tuhne a měkne a tvrdne v tranzu. Zase slábne a sílí. Pavouk se zkroutil do schlíplého skrčeného. Kudlanka nábožná se opět pomodlí sluchátka i na hubě všecko prostě naráz všecko. Zatvrdne. Až zcepení. Drajvy. Vřavy těla, orgány svaly, obličej ztratil výrazy. Zchudnul daridra Narajan. To je cosi že je chudší. Spálenina místo těla. Žár spálil karmu. Teď už je duchovní dvojník. Polská veš. Bába z Barmy se směje. Kolibříci květiny. Veleryby. O jedné noze stojí strom ta kurva po zadku v hubě. Vějíř má. Vši. A motorky to je drájv. Dráájv. Rovnou do kuchyně pro kus sýra ty kryso. Ladoslav není vinen. Právě se vrátí z kriminálu. To byl vesmír opačně. Jak vidíš stopy založenou svatyni. Založené hrací gamble hry. A Kriminálník to vymýšlá. Pak ho pustili. Šel rovnou na nádraží a na ubytovny operátor ho hledal aby ho zašili ale Višnuoví andělé čtyři ho zachránili letěli do skleníka za hedem telepatickým haďákem. 20 metrů had. Tlustý metr. Měl 6 ruk. Plazil se k elektronice. Tu máte ty haré mantry už zrovna ty elektronické a to si nahrajte do krabičky. To patří na mozek i celé knížky. Tím víc čím líp nejvíc.
- 31 -
Droga Haré Krišna je že sa to modlí ta mantra. To je právěže to nejlepší. I nahrávka na uši sluchátka je dobrá. Nebo všecko. Mantry Haré Krišna. Vyválet se v nich. A nedělej že je ti zle. Že se trápíš. Dobře je Ti. Řekni. Je mi dobře. Mám mantry Haré Krišna tak nemám problémy. Je mi vlastně dobře. Tak si zařídíme svatyni. Sestavíme Knížku Brak 2. 300 stran podruhé. Nepodařilo se mi vymyslet kosmický let. Nebo jenom málo. Ty máš uvažovat takhle: škrrrrrk prsk prásk. ŽBRch šprach. škrrrrk. Tak a teď si sednu a pomodlím se podle plánu pár hodin do tranzu až modlit se stále a co nejdél až nebude problém žádný ani škola ani práce ani jít večer spát a jen zbyde barma a hliněná podlaha. Brůk pavůk sa napije čajů a namantruje mantry také pomocí sluchátek na baterky. Když máš počítač tak aby hrál do eletriky vidět že dispeleje hrajů neco. Všecko je podělané od fleků barev a střípků rozumu. Tak začárat zalepit obrázkama všecko. Nábytek aj zdi. Přes dveři. Jezebelova svatyně, jezebelovy upsané sázky a účty registrace na jméno. Peníze v laufu. Nechodím nikam. Klobouk na hlavu sluchátka. Play. Motorový mozek. Tady je třeba připravit prostor jak šel Ladoslav polská veš domů. V další kapitole vychází najevo jak se děje záběr v televizi. Film natočený scifi vesmírný alien. Půšťajů a ide do Krišny do skleníka. Bytosti andělské. Jasné. Planeta kde sa hulí a bohatě počítačů také krabičky elektronické na nahrávky haré. Do elektronické krabičky na naprogramuje kodér. Že to obsahuje celé nahrávky svaté církve krišny. Modlení. Stačí číst a zapnout hrát na uši. Naučit modlit. Mutagen. Alelujový arcirohatý. No. Jako verš by to mohlo stačit. 2002-2006 3 roky pak rok 40 měsíců pak osvícení což je asi jen levná věc a dál počítačů tím víc a mantry na nahrávce. Víc hazardu a počítačů. Mantry. Tranzy. Silné tranzy. 2007 2011 nahrávky pak 2016 vynález osvícení programem fraktály. Napsání programu. Psaní vesmíru. Brak 1. 300 stran první kniha. Je na řadě druhá kniha. Druhá kniha začíná založením
- 32 -
svatyně a založením hazardního terminálu. Pokračuje rozebráním motorového mozku Droga Haré Krišna Mantra slovně i na nahrávce. Pak je časová linie ve skoku zpět do roku 2007 spíš 2008 nebo tak nevím kdo je Polská veš. Asi ten kdo pije moc čaje až je jako ta veš. Kniha druhá verš druhý Jezebel kázal. Po dějové linii pravého vesmíru času Krista. Započal Jezebel odklon na skok. 2002-2006 2007 2009 20010 2011 2012 druhý mix Guano Apes 2016 osvícení 2017. Tam rozlišujeme podzim uveřejnění a jaro uveřejnění podruhé. Svatyně je. Terminál na automaty a sázky je a má 7 LCD displejů přenosy sportu satelit. Počítače. Lampa to doplní- postel je naproti je to Gauč. Sluchátka radio hrají pustím si nahrávku každý den. Jsem závislý. Už 5 let. Nejde to přestat. Asi ani nechci. Nemám problém tak co bych se trápil. Ještě se pomodlím s růžencem drajvy těla orgány desetiruký bozi. Pavouk se skrčil a seschnul. Pak pije. Spát na tom gauči. Nezapomínat napsat výlet na planety. Doplňuji večerníčkův list. Kniha první 300 stránek. Za týden. Kniha druhá zatím 50+50 stránek. Založení Svatyně, Hazardní Teorie, Droga Haré Krišna, Ladoslav se vrací z kriminálu. Polská veš. Sláva Bohu vši. To přeháním. Jak bych to ještě popsal. Dva vesmíry. Ladoslavův polské vši a Ladu který je pole ladem. Vesmíry pole Ladem mně zajímají tak na okraji zájmu. Tady vidíš že Ty jsi veš. Ty žereš Boha do zadku. Ladoslav je ten druhý ten je nevinný to JIVA šel do lapáku. Je to jako kousek hašiše. JIVA skoro jako injekce. A ty barmy to je jako podlaha ta jako ale není hliněná teda. Ta je normální. Sednu si na trůn gauč. Před sebe si dám počítač 7 displejů. Jezebel zakládá svátost granátových jablek s vepsanými bytostmi skvosty. Modleme se deset rukou mantry a nahrávky. Před sebou terminály nejmodernější všechny rozhraní. A lampa. Ve stínítku obrázků. V opiové dýmce nechybí kulička. Klokotající kuličku nemáme. Přesýpací hodiny hudební track. Málo je to popsané. Tělo upadá do tranzu a tranz v tranzu do tranzu dál a dál.
- 33 -
Spánková etapa těla relaxuje orgány. Nižší frekvence přeladění mozku navozují spánek, útlumy, tranzy, relaxaci orgánů až po přebytku pak přespaný drajv. Žebra plíce nedýchají, nohy a ruce se sotva hnou. Jak ústně tak i nahrávka jsou sedativa. Navozují utlumené stavy spaní a hypnozy. Chůze a spaní současně. Ležení a spaní. Takže je třeba sedět. Sedět někdy nejde. Tak se leží. Ještě léky na spaní na to. Jako je lithium na utlumování. Začal jsem kapitolu zoufalství protože mám už toho asi dost. A k čemu jsem dozrál ? že si dám ještě se modlit navíc ústně. Jezebel pravil. V knize druhé ve druhém verši. Všecko prohrávat hazard především, dívat se na televizi a přitom se modlit. Svatý pro gaming. Modlím se k kounter strike. Nebe pro mně není. Neberou mně to je jasné. Svatí Višnuové. Tak kde je nějaký. Cítím bolesti v těle. Mám plačtivé chvíle. Nohy jsou od ledvin od pasu dolů v nožích napíchané do kloubů a táhne to do pekel. Hrudník a obsah břicha a hrudi. Je to pocit plačtivý. Přespaný. Pekant vypečený. Zkusím si to zítra nedávat na hlavu. A co se dostaví. Vím to. Bude to vykroucená neklidnost. A ruce samy ví kde to je a nasadit na hlavu korunu krále. Už si chci lehnout. Najednou padám na hubu. Už dlouho píšu. Mantry mám 40 měsíců celý den denně i přes noc ústně. Adict. Heroinism addict. Podlaha byla hliněná a opium bylo pro potěšení i pro zlost. Pak vynález manter na nahrávku sluchátka, Zůstal jsem hledět 100 dní na zad ku čumět rovně. Na gauči. Zřejmě jsem se ještě odtamtud nedostal. A 2016 vynález programu osvícení třetí oko fraktály. Rok epizod. 2017 konečně to už nic nedělá asi za žádnou cenu. Návrat k mantrám 2011 nahrávka. A modlení 40 měsíců současně a do toho ještě asi i osvícení fraktál pokusy. Extrémy čajů. Málo jídla. Drajvy mně žerou brutály pohonných paliv mazda nebo suzuki. To se mi točí v těle. Je mi trochu teď hůř rád bych o tom mluvil touto formou. Co Vám řeknu. Že to máte šikula udělat to samé doktor to zaplatí celé. Už žádná práce. Vyspat.
- 34 -
DROGA HARÉ KRIŠNA Jezebel verš třetí Kapitola odvykání Započal jsem psát trochu formátovat knihu 2. Teorie Braku podruhé - Zoufalství. Už by měl vyjít najevo nějaký dějový komplet. Psal jsem. Slíbil jsem si že zítra to je dnešek si zkusím sluchátka dát až co nejpozději a oddalovat že si je nasadím. Došlo na dějovou linii druhé knihy. Brak 2. Začíná zbudováním místa k modlení vytapetováváním obrázky a grafitami na dveře a zdi. Taky nábytek. Pokračuje se rozložením Lampy, u sochy, a nějaké LCD displeje počítačových technologií všech dostupných. Je samozřejmě třeba aspoň něco. Další kapitola ukazuje přečtení knížek budhismu hinduismu višnuismu. Mantra Haré Krišna jako náhrada za opium, poflakování na gauči nebo na hliněné podlaze jakoby v Barmě, tetka hulila opium. To jak sa modlila ta joga sedět plícema dělat a na hubě i s růžencem. Dál má dojít na Ladoslavovy texty jak jde na nádraží jak jde na ubytovnu a jak letí na planetu do skleníku kde na něj čeká elektronika od hada. Krabičky a v nich nahrané programové a textové dílo. Mutageny jakási přepravka na digitální drogu. Mutagen který mění bytosti na mutanty různých počtů končetin. To je už asi 40. stránka druhé knihy. Tato kapitola se bude věnovat odvykacím jevům. Abstinence abstinenční syndrom absťák. Deficit obvykle přítomné drogy haré krišna. Po 40ti měsících modlení na hubě. To se sedávalo i na zemi, měl pavouk nohy dole lotosově a ruce jako kudlanka nábožná na hrudi a hubě. Tranz bruměl bručivě haré haré. I citově laskavě se líbal s růžencem svatý pohár čajů. Čelisti a jazyk. Rama.
- 35 -
Návyk vznikl v roce 2003-2006 pak hra na kompu 100 dní a později osvícení hypofýza. Návrat z blázince. Peníze. Ještě víc obrázků všude po stěnách a nábytku a pokreslené dveře smíchané s vidinami fleků a barev střepů rozumu v zorném poli. Vesmír, nějaké mapy světa. Počítače 7 LCD displejů všechny technologie a lampa. Pretty joga pokračuje rokem 2012 a dalšími lety. Co To dělá když to máme když se modlíme víme, i když se to nemá popisovat nikomu si to zkus a vidiš. Dělat teorie braku je vina proti Krišnovské církvi. Tak jak účinkuje mantra ? sezení, trup hrudník a břicho napité čajem. Od nohou které jsou v sedu a roztáhlé až po břich vody čaje a dál hrudník metoda práce plic je pomalý dlouhý výdech zpěvu. Ruce. Přitáhlé na tělo je špatně ale dělá se to tak často. A čelisti a jazyk jazykolamem balaram krišna haré haré se modlí cvik. Tranz se dostavuje. Tělo tuhne ale současně dochází na úlevy orgánů i svalů. Svaly poleví a rozvolňují se a to se jeví jako ztuhlost, slabost, spánkovitá ospalost, omámení. Je to cítit na tělo i uvnitř v orgánech a ta hlava. Ten mozek. Ten ví jak tam pronikneš do tranzu že je hlubina klidu. Oči se uklidní. Člověk chce pak už jen spát a dřímat v mantrách. Není to hned tohle umět takhle se potopit do moře. Jsou tam veleryby. Prenatální stavy v děloze. Je oceán klidu a ty v něm máš dost času. Je hora a chrám na skále, Nepál třeba nebo Bhůtán. Čaj jistě chutná. Dojde na komplex veš která se napijea prosychává celým tělem a do toho se to smíchává s těmito tranzy. Končetiny se dávají jako pavouk když se skrčil a seschnul. Nebo jako vosa. A stojí se o jedné noze jako striptérka u baru. Nějaká štětka. Už jsem byl bez toho. 2007-2009 jsem se jen držel plejstejšnu volovina celkem a spíš tak sázky na fotbal. Ale pak JIVA vynalezl sluchátka. Mozek bere přeladění na nižší frekvence s mantrami a orgány se vaří jako po dlouhém spaní moc hodin. Uši už jsou tak jako ten slon. Pití čajů nemizí a tranzy těla navenek i uvnitř, tranzy, ty vody. Je to veš.
- 36 -
Desetiruký brouk vosa pavouk veš sedává chodí a stojí o jedné stojné noze jako fotbalista. Napít. Namantrovat sluchátkama. A nechat hrát a pít. Mezi tím třeba dělat něco jiného. Třeba něco na počítačích. To by mně bavilo. Tady je vidět že to jde dohromady s rozumem. I přesto přezevšechno to v hlavě mám. Dokážu mluvit uvažovat dělat základní věci a dokonce i pracovat práce na úrovni počítačového ingenýra. Je to proto že mantry mám už 15 let a za ten čas už semnou nemlátí. Teď tu máme odvážný pokus nedát si dneska sluchátka po dobu tří dnů. Ale už cítím jak se dostavuje odvykání. Tělo se najednou budí a hlásí k aktivitě. Orgány v těle se vaří k čilému bdělému stavu berou se do akce. Svaly ruce a nohy a všechny krk a břicho a další. Svalstvo se zdá že je zvyklé na úlevu jako při nejhlubším spánku a teď po probuzení tu máme postupně že se to svírá a napíná. Svaly dostávají tiky křeče a jiné svírání. Trochu to bolí. Je to nepohodlné. Hebzím se. To znamená že se chci nějak zkroutit. Mám nutkání se nějak ohnout nebo natáhnout. Pustím si 3 klipy videoklipy Guano Apes. Zpěvačka je parádně vykroucená jsou všechny natočené celkem vykrouceně. To dělají různé příčiny i tohle je podobné. Tak zkusme. Odvážně a směle si nedávat sluchátka. Uběhlo asi 2 hodiny od probuzení. Ještě jsem spal tak jsem měl utlumené stavy a úlevy svalů ale pak mě bere že mě svaly nepasují na kostru a orgány v těle taky nějak uhýbají. Všecko je rozladěné. Otázka zní jestli to snesu po dobu asi měsíc v kuse. Jestli to takhle chci mívat. No nevím asi ne. A navíc Krišnu přece věřím i proto že je to moje záchrana na nebeský věčný život. Moje duševní víra která mě spasí. Tak to člověk vlastně stejně chce táhnout. No tak zkusme. Nedám si. Jdu se procházet. Zkusím se procházet a vymyslím co dál bude v textu psané. Odvykání. Jak na to. Jde to lehko. Není to jako s jinými drogami. Jde to vydržet. Když jsem dokázal přestat kouřit cigarety tak i tohle překonám lehko. Dá se to lehko. Stačí se tak rozhodnout.
- 37 -
A teď si změříme čas. Vstával jsem v deset večer. Jsou skoro čtyři to je 6 hodin. Nejdél jsem vydržel bez sluchátek 6 hodin. Spíš jenom tak 5. Rozhodl jsem se naprogramovat krabičku raspberry elektronický mikropočítač jako hru Diablo 2. Má obsahovat že se zapne a najede hra Diablo 2 a když se vypne, zařízení se vypne. To je ze hry. Je tam postižený starý blázen a do jeho malé místnosti pro blázny kde je zavřený vstoupí velectěný pán a ten si vyžádá že mu odevzdá ten tajemný kámen. Odevzdá mu ten kámen ve kterém je zakletá duše. To se tak modlí kámen. Jen obyčejné kamení nebo aspoň sošky a tomu se hraje zpívá, modlí na to, u toho se nechá hrát mobil mantru haré krišna stále. Malému sloníku nebo aspoň kameni se obětovává oříšek a sáček oříšků to se pak sní sám. Well Marius, Give me that stone. To bude ta krabička raspberry. V elektronické krabičce raspberry bude ukrytý program duše diablo a rozehrané RPG s postavou hrdiny. Malý realm world. Umístit k počítači. Tam mám ještě monitor a terminál myš a klávesnici. To jsem zvládl když jsem nebyl v tranzu utlumený. Vydržel jsem asi 5 hodin a kus. Jak máme knihu. Teorie Braku. Přijde uspořádání druhé knihy Teorie Braku druhý díl Zoufalství. Pak to dám přečíst na internet když by to někdo četl. Jaká je dějová linie našeho díla. Druhé dílo začíná založením svatyně , pokračuje rozložením počítačů displejů tachometry, multimilijard. A dál mantry, celá etapa 40 měsíců joga jako v zaostalé zemi po starém způsobu a tady pak sluchátka. Motor jede. Automaty se točí tak win multiwin, sluchátka. Tam dál byl zavřený polská veš, v alternativním vesmíru zavřený nebyl. Bohové Krišnové Višnu už se smějí. Ruce se setkávají, je to jako pavouci nebo brouci, takové vosy. Lidé jiných barev, více rukou někdy i nohou i rukou i zadek jako vosa. To už se letí jo ? to už se letí do jiných světů. Jasně že se poletí. Let vymyšlenými tryskáči ze scifi filmů vynikající bílé lesklé letadla. Světy, jste blíž a blíž. Jeden zrovna tady třeba. Hadovo.
- 38 -
Planeta se blíží, hadova dráha, přistání. Elektroniku a takové věci. Potřebujeme mutageny, tuningy, drogy, morbidní viry a takové bilogické války. Všecko do biologicko technologických krabiček, otevíracích přehrávačů, přenosek. Kupříkladu elektronický přehrávač který obsahuje prostor pro kódy. Mohl by nést například obrázky fraktály a zvuky mantra mix hudba a mantra. Knižní texty o provádění jogy a další věci. Nosiče se zkopírují. Krabičky jako elektronický prvek se zaklapnou, i s materiály hada. Tím víc. Poměrně ožehavé náměty. Kniha, obrázky, zvuky hudba. asi i hrací hry automaty- Je třeba to nakopírovat do bedýnky. Plastová nebo nějaká dřevěná. Teď ty počítače to je na bázi křemíku nebo jakých prvků. Samozřejmě že to roste jako hřiby a jiné tkáně. Na hadově planetě jakože je jen jeden z mnoha obyvatel je běžné že tkáně rostou. Rostlina roste, strom roste. Zvíře žije a rozrůstá se dorůstá a udržuje buňky těla že se dělí a rozrůstají dál a dál tak že zvíře odrůstá, odchlupuje, odprašuje svou kůži, líná, vlasy rostou a srst, kůže se odlupuje, všechno v těle se rozrůstá rozmnožuje a dorůstá dál a dál. To je život stejně tak rostliny hřiby a stromy. I Had sám je symbolem. Svléká se ze starých kůží a dorůstá nové jako vetřelec. Má tam tímto způsobem vypěstované plody kdy na dřevinách rostou plody neskutečné jakosti, neskutečných jadérek apod. Kupříkladu plody, jsou zralé, sklízí se a vnitřky obsahují strukturované struktury kvatro binární. Tripolární tranzistorové a jiné. Tripolární struktury, kvatro nebo binární. Struktura je jako kus dřeva. Ztvrdlých tkání. Pecky plodů. Dužiny měkkých tkání chutí a šťáv a v hlíně hřiboviště. Několik trpasličích sošek a několik trpasličích hřibů. Masitá hřibovitá tkáň. Napasíruje se do bedýnky. Dá se z toho vyrobit obvod kterým prochází signály. Kousek tripolární houboviny se zalisuje do skla do plastu apod. zapíchají se do toho kousíčky drátů v počtu 4x 256 přesných míst a pak se střílí do drátků signály. Vynikající technologie.
- 39 -
Krabičky, dekly, víko, plastové pouzdra, hřiboviště tkání, pecky plody. Rozrůstající tkáně. Živoucí technika. Pokus dílo hadovo spočívá v pěstování technologických plastů hřibových masitých svalstev a jiných dřevin listů rostlin a dalších plodů zeleniny a keřů. Všemu žehná planeta Had. Celé toto vesmírné těleso je silou světa rozmělněné na živoucí dělení a tkáně. Tvorové se rozrůstají a dorůstají, tkáně jsou různých tvrdostí se strukturou která se dá ještě jinak používat od na jídlo až po montování nebo kutění. Máme tady vynikající plody. Obrázky, zvuky, hry, hudbu, knihy. Všechno do počítačových terminálů. Do krabiček a sklápěcích desek. Ladoslav ta veš toho nabral plno na palubu a odletěl i s Krišnovci Višnuy. To se ale teprve stane. Děj se děje předtím. Potom se děje potom. Děje se odehrávají kolem. Najděme těžiště v oblasti Brak jedna a brak dvě zoufalství. Je to teda tak že teď už to mám zase na hlavě. Půjdu provádět noční procházení potemnělou kuchyní a obývákem až do dílny. Stezka je chůze. Hlava hraje. Není co víc najít a až se unavím, lehnu si nebo sednu a budu zírat. Zkusím si to udělat tak že něco i zvládnu. Třeba krabičku raspberry pi 3 jako Diablo tajemná duše videohra. RPG postavička by se mi tam líbila rozehraná. Cítím se na sezení a opřít se rukama o stůl a hledět před sebe do monitoru. Tak tam by mohla být monotónní počítačová hra jako je Diablo 2 LoD. Najdi dobré předměty. Nebo tak nevím něco. Jaképak zoufalství. Mantry nejsou zlo a být bez nich se dá. S mantrami dobré a bez nich taky v pohodě. Sice někdy teda je to tak že cítím tichý pláč ale nebudu řvát. To je jen tak samo sebou že to trochu drajvuje. No. Motockl prohrábl zadním kolem v písku mně přímo v hrudi a břichu a tím i ruce a nohy. Na motor i hlava. Baterky. Tak ať to hraje a jezdi na tom víc s rozumem a je to. Protože teď mně to nebolí. Navíc vidím že si tam něco kutím takže dobré. Shrbená krtonožka leze k terminálům. Dobré. Odvyknout se mi nedá ani na jeden den. Ale dobré.
- 40 -

Vesmírný špinavec

VESMÍRNÝ ŠPINAVEC
- 41 -
Předmluva Milí čtenáři, po prvních pokusech psát i jen prostý text jsem tu s první knihou kde už se bude jednat o děj s postavami na pozadí s kulisami scenérie. V Prvotině jsem si jen pouštěl tak říkajíc hubu na špacýr, pil a poflakoval se kolem psacího zařízení. Rozebral jsem teorii braku jak Vy sami píšete knihy. Dál jsem hned začal podle teorie. Bylo to tvrzení částicového rezonátoru a hned jsem zjistil že jen tlachám nesmyslně. Zaměřil jsem se proto dál jen na samotné procvičování smysluplného promlouvání na různá témata. Plynule jsem přešel od teorie braku v pokus a dál plynule v program na kterém píšu. Jak on sám mi dává cesty do jiných stavů vědomí. Popisoval jsem co to umí za tlačítka. To jsem teprve teoreticky pouvažoval jak psát knihu, dál jsem to zkusil ale neúspěšně a dál jsem spíš popisoval že na mém psacím stroji jsou nějaké funkce. Stiskl jsem s potěšením tlačítko odpálit do vesmíru a sledoval nejsilnější kombinace psychowalkmanu. Výsledek je kniha Teorie Braku, prvotina. Snůška opileckých plků jako snad opilecký deník, snad jen text psaný jakoby na papír WC toalety. O čem jsem vlastně psal vím zcela jasně. O navození změněných stavů vědomí pomocí zvuku a obrazu z počítačů a dál taky hraní hazardních her známé maty automaty. Pojednal jsem o násilné opici když se někdo by třeba opil nebo něco a pobil. V druhé části knihy se věnuju námětu jak vyrobit psycho nahrávku zvuku která bude správně hypnotyzérská. Zmínil jsem náboženství a různé sekty jako víra Haré Krišna. Taky si pamatuju že jsem celý čas jen zkuhral a nadával, pořvával a hrozil pěstí na mrak. Když mi něco stálo v cestě, hrozil jsem na to a vztekal se. To je ale první kniha. To byla demoverze. Teď tu je lepší knížka. O tom jak Ladoslav vyšel z lapáku a dělal trestnou činnost bez nápravy rozumu úplně stejně jako před uvězněním. Nechte se překvapit. Vesmírný Ladoslav sedí ve vesmírném vězení. Brzy ho propustí na svobodu.
- 42 -
Ještě aby předmluva byla delší a ukázala o čem je kniha. Tak jako v předmluvách bývá, první kniha byla prvotina a jen takové testy jak se vlastně píše věta a skládá k ní druhá nebo jak se vůbec mluví. Druhá kniha teda má být o Ladoslavovi, mohl se jmenovat i Ludolf ale to se mi zdá horší. Ani Luďek by mu nepasovalo jedině právě Ladoslav. V předmluvě Vám prozradím o čem kniha je aniž bych vyzradil celý děj nebo všechna fakta. Můžete ji brát i jako osnovu. Kniha číslo dvě bude ukazovat jak Ladoslava pustili z vesmírného nápravného zařízení a on šel a prodával zakázané hady. To je jen na okraj děje. Co se tam dál stane si musíte přečíst až v knize. Začněme teda už tady že Ladoslav se dostal do vězení. Chci tu uvést větu že to není žádný známý Ladislav z mého okolí ani jiná známá osobnost. Je to vymyšlený Ludofl Luďek Ladoslav který je pěkně od rány. Co Vám řeknu v předmluvě. No, co ? Že k napsání knihy mě inspirovaly vlastní vymyšleniny které jsou variace a kombinace na témata která jsou kolem mně v televizi, v knihách a časopisech a taky v okolí různí lidé, nesnažím se však kopírovat žádnou faktickou věc ani postavu. Píšu o vesmírné aleluji až do aleluja vesmíru a postava je schválně Ladoslav místo Ladislav aby to nepasovalo na žádné jméno které by existovalo. Tím znova říkám že můj záměr není se posmívat nějaké osobnosti kolem mně kde žiju nebo někomu známému. Všechno jsem si vykombinoval co nejvíc vymyšleně a variabilně jako variátor verzí a i postavy jsou vymyšlené tak aby to byly jména buď běžné že to jméno má každý nebo tam kde hrozí shoda s existující realitou tak tam radši měním písmena na Ladoslavy a Ludolfy apod aby nemohl Láďa říct že se směju jemu nebo ho vykresluju nějak jeho. Tak hurá na první kapitolu. Ještě se tak na hodinu podívám na vesmírnou spirálu i na dvě abych měl lepší kombinaci rozumu na ty správné vesmírné příhody. Takže teda kniha začne po aplikování tlačítka LUNCH do kosmu mojeho rozumu. K tomu taky pití drinky a čaj ! tak jdem !
- 43 -
KAPITOLA 1 - PROPUŠTĚNÍ Z NÁPRAVNÉHO ZAŘÍZENÍ Ladoslav se nadechl vzduchu před branou většího komplexu budov. Protáhl se a pocity se draly na povrch. Za zády se mu zavřela brána z tvrdého materiálu kovu jaký se používá na nedobytné pancířované budovy. S rachocením se za ním zavřela brána nápravného zařízení kde ztrávil čas života. Na rameni brašna s věcmi a nějakým oblečením, obutý v dobrých botách. Na sobě normální oblečení. Ladoslav na svobodě. Ohlédl se a udělal pár kroků od komplexu boduv. Šel přes cestu až dál aby si to všechno prohléd. Postavil se naproti budovám. Všechno olemovává hradba a na jejím vrchu ostnaté dráty v kolech. Na jedné z věží je vidět ozbrojence. Nápravné zařízení které bylo Ladoslavovi domovem viděné po dlouhé době z venku. Brána už je zavřená. Vysoká pancířovaná deska sbitá s šrouby v pancířích které jsou pláty zapadá do hradeb vysokých zdí z železobetonu a ta věž. Za hradbami jsou vidět budovy a na nich jako na králíkárně se značí malé okénka s železnými mřížemi. Z jednoho okénka trčí tyčka. To jsou známé koně jak se tomu říká když z jednoho okénka se pošle z cely do cely na provázku zamotaný dopis v papíře a tyčkou se chytá někde dole v úhlu aby se předal vzkaz a i nějaké menší věci. To už je pro Ladoslava jen minulost. Přešel přes příjezdovou cestu a již pro něj nebude problém se dostat na vedlejší vemírné těleso. Cílem cesty bude kosmodrom nacházející se na měsíci této planety. Nyní stojíme na Danielu. Planeta byla pojmenována původně Daniel v jámě lvové ještě v době křesťasnkých cest po vesmíru. Jedná se o nehostinné vesmírné těleso kde nenajdeme nic moc zajímavého. Všechno na Danielu je takové že životu to příliš nesvědčí. Nejsou tu žádné bohaté naleziště ničeho co by mělo valnou hodnotu a není tu ani dostatek surovin a celkově materiálu aby se tu držela prosperující kolonie nějaké humanoidní formy života. Spojené národy konfederací humanoidních bytostí se rozhodly vybudovat na této jinak
- 44 -
nehostinné planetě malé středisko a později i více na více místech s cílovým určením zavírat zde nepohodlné lidi. Zkrátka postavili zde komplex vězení a pojmenovali planetu Daniel v jámě lvové. Na Danielu se tak nachází jen systém málo osídlený nijak nezaopatřený a celkově se dá říct že je to pustý ostrov vesmíru kde není nic jen klec na otrlé darebáky proti přísným zákonitostem obydleného vesmír u. Na Danielu žijí uvězněné formy života humanoidních jak lidí tak i jiných podobných které za lidi počítat nemůžeme nicméně jsou do té míry shodní že jejich umístění zde je možné. Bez výjimky vinní chybní darebáci. Daniel je spolehlivě zabezpečen už jen tím že je to planeta kde není žádná šance přečkat příliš dlouho mimo prostředí vězení. Generátor který udržuje sektor ve stavu aby humanoidní člověk přežil vůbec, aby mohl dýchat a žil, je nedaleko. Silová pole působí. Dýchatelné plyny cirkulují kolem toho čemu se také dá říct že je to lapák nebo lágr a jeho okolí. Vane mírný vánek který rotuje vzduchem kolem celého komplexu venku i uvnitř. Věž generátoru je docela daleko. Využívá silová pole. Ve vzduchu je cítit nepříjemné píchání. Plyn k dýchání je jen málo výživný nicméně pořád je tu rozdíl mezi vzduchem uvnitř železobetonové cely a mezi vzduchem venku. Procenta jsou znát. Plyn obsahuje takové prvky aby udržel na živu jak lidi tak jiné typy dá se říct lidských bytostí jen s rozdílem že jsou menší, větší, nebo mají jiné počty prstů případně končetin. Ladoslav je modrý po kůži a nejvíc připomíná lidskou bytost. Tak jsem venku, pomyslel si už delší chvíli tak nějak nepřetržitě. Otázka zní proč bych se emocionálně zhrucoval a byl nějak slabší nebudu tu řvát a otírat si tváře od slz ale je znát že jsem tak nějak rád. Já mám prostě pocity kdy všechno je prostě bezva. Cítím se tak hezky jako jednou za celý život. Ladoslav hledí na vězení které ho drželo zavřeného. Jen těžko se dá držet se v klidu normálně jako by nic. Chvíle je to silná. Znovu si to musím prohlédnout,,,
- 45 -
Věž dál od vězení točí plynem jako reaktor. Generátor. Silovými poli cirkuluje malý vír plynu po celém place. Vzduch štípe jako jehličky není však smrtelně nebezpečný. V tomto prostoru, v okruhu vzduchového víru se nachází komplex železobetonových budov a kolem nich hradby. Samé ostnaté dráty jako nějaký nedobytný hrad. Brána je ocelová, pancířovaná, pláty slitin jsou posázené šrouby které to drží v celku. Na hradbě tohoto hradu se tyčí věž, jedna z více které jsou i uvnitř a tam je kdosi nějaký ten hlídač. Samozřejmě že tam má pušku, světlo. Není to však prakticky potřeba. Takové věci jako útěky jsou de fakto nesmyslitelné. Zcela vyloučeno a nad jakoukoliv myšlenkou o útěku je ještě víc a víc a víc vrstev bezpečnostních zábran a různých opatření až na princip planety samotné. Daniel v jámě lvové. Dnes máš svůj asi jeden z nejšťastnějších dnů za celé roky a roky, pom yslel si Ladoslav. Skoro jako by mu to řekl druhý člověk. Někdo zevnitř nebo ten hlídač co ho pozoruje z věže. Na oběžné dráze se nachází druhé těleso od Danielu. Jmenuje se Danielova Svoboda. Je to jen měsíc u planety. Čas točení Danielu odpovídá asi tak času planety na sedmé úrovni to je podobně jako na Venuši Zemi a Marsu. Kolem tělesa se točí druhé. K Danielu příslušenící, Danielova Svoboda. Ti kdo pojmenovali tyto vesmírné tělesa byli kolonizátoři vesmíru. Na kvadrantu kosmu nalezli hvězdu-slunce. V oběžných drahách těleso které je podobné Zemi Marzu a takovým planetám. Podobných stejně velkých planet bylo nalezeno v kosmických cestách již obrovské množství. Toto těleso se nehodilo celkem na žádné osídlení pro civilizaci. Chybí potřebné zdroje kterými planeta musí disponovat. Tak tam udělali něco jako pověstný alcatraz nebo jinak všeobecně pevnost kam se zavírají vinníci. Planeta byla objevena a vězení vybudováno v době pozemského katolicismu planety Země a jejího letopočtu Ježíše, proto není nic neobvyklého že planety objevované dál a různé jiné věci byly pojmenovávány podle Biblických postav
- 46 -
Daniel je jedna z takových postav. Figuruje v bibli. Je to lidská bytost která se dostává do jámy plné lvů. Jedině díky bezpočtu modliteb není Daniel od lvů roztrhán a sežrán. Stejně tak toto nápravné zařízení nese jeho jméno. Kajícího se prosebníka který dodržuje všechen řád svědomitě a jak nejlépe umí se snaží ze všech sil o napravení svého duševního profilu od zločinu. Tak i Ladoslav se stal tímto pověstným Danielem v jámě na této nehostinné planetě. Zakoušel smíchaný vzduch pro více druhů humanoidních bytostí spolu s ostatními bez výjimky odsouzenými trestanci. Dnes Ladoslavovi končí období které mu bylo vyměřeno jako pobyt v trestu. Brzy se odebere na vedlejší těleso, na obíhající měsíc Danielova Svoboda. Když byl přivezen na začátku trestu přišel nejprve na Danielovu svobodu kde ještě zakusil dobu napůl jako by se nic stát nemělo a napůl už v trestu. Na zmíněném měsíci je systém soudu, věznice na zadržení souzených, vazební vězení. Cely vazby jsou určeny pro takové u kterých se trest zřejmě prosadí soudně asi asi určitě ano a je třeba je držet někde už rovnou zadržené aby neutekli. I tam Ladoslav byl. Jeho soud je něco už tak dávného. Teď půjde o to dostat se na Danielovu Svobodu = měsíc Daniela v jámě lvové. Tam už jsou raketodromy které umožňují lety po vzdálenějším kosmu. Příjezd do trestu byl odtamtud. Když letoun spojených národů humanoidních konfederací tehdy Ladoslava přivezl, přistával tam a byl dán do vazby. U soudu vyslechl že je vinen z porušení řady pravidel, dá se říct vesmíru. Naplnil podstatu toho co je vina, byl přivezen ještě na Danielovu Svobodu ale už tam dán do vazby, odsouzen pomocí důkazů a svědectví a pak převezen na Daniela v jámě lvové kde strávil čas v železobetonu bez šance se kamkoliv dostat. Dnes je venku z vězení a čeká na odvoz na Svobodu. Uběhl čas. Na obloze je třeba nejprve vidět obruč Svobody. Měsíc vešel do oběžné dráhy tak že se obejvil na obloze viditelně nad horizontem. Něco se tam leskne a svítí. Je to jako měďák.
- 47 -
Svítivě až do zlata se třpytící planeta na obloze. Než sejde zase za horizont a ztratí se s novým dnem, to už bude Ladoslav tam. Je venku před komplexem brány a zdí jen přes vybetonovanou cestu. Betonová plocha připomínající zřejmě beton roku 3000 je jako deska. Vede od brány ke Generátoru a kousek hned u vstupu do vězení je malá čekací místnost. Skoro jako zastávka na autobusy. Ladoslav tam přečká než přiletí odvoz. Ten mu bude přistávat na vydlážděný prostor. Tak se čeká než měsíc vejde do úplňku. Jako mince která jde pomalu po nebi a pak, z nebe konečně viditelně letí koráb. Nejdřív je vidět jen tečka. Už když byla vidět v Ladoslavovi se všechno vaří. Než se svítící bod přiblížil ubíhá další čas. Když už bylo vidět světlo že je kus od měsíce Ladoslav netrpělivě přecházel z místa na místo. Opakovaně vyhlížel kde je transport. Konečně je vidět a hlavně slyšet supění letounu. Tmavý koráb modravě do tmavě zelené je osázen světlomety které ukazují kužely světla na přistávací plochu a jeden svítí na Ladoslava. Taky z věže svítí kužel světla. Tím je zřejmé že viditelnost není valná. Jak byste čekali na planetě v oběhu kolem hvězdy a s jedním měsícem. Vše záleží na tom jak je to daleko od hlavní hvězdy a taky na tom jestli se svítí nějakými stožáry se světlem. Pro potřeby vězeňství se světlem neplýtvá nicméně nějaké se používá a to zajímavými způsoby. Například světla v celách která svítila permanentně celé roky svůj tón hnusné barvy. Teď jsme venku. Přistává koráb velký asi jako nákladní kamion a taky široký ale ne zase tak aby byl větší než celé všechno. Je to jen anton na převoz mezi měsícem a planetou. Všechno je v hnací části výkonové jednotky a ta je v zadní části. 3 kulaté světelné korony pulsují v trojcípu vzadu na korábu. Tím se celý vznáší jako vznášedlo. Směrem po trupu korábu je vidět zužující se tělo a ve předu zahlá špice. Jako zobák čápa jen je všechno tmavé tak že s vesmírným pozadím se to ztratí nebýt světlometu. Zadní motorová část hučí a fuňí.
- 48 -
Proudy paprsku kolem tří hnacích částí se ještě na nebi jevily jako tryskající šlahouny ale jak koráb jde níž staly se z nich 3 kulovité obrysy světel duhy a horní zobák rakety se srovnal tak že celá loď je vodorovně s povrchem a už se jen snáší dolů. Všechno ozařují světla jak z lodi tak z vězeňského komplexu a jeden kužel ozařuje Ladoslava. Musel se otočit zády. Zvuk nění tak silný aby utrhl uši. Zvuk výkonové jednotky plavidla jen supí a hučí ale neburácí. Konečně dosedá. Z lodi vystupují nohy na mechanismus. Vepředu a vzadu celkem dvě nohy v zadní části, další dvě ve přední a jedna u zobáku. Podobně jako ruka s pěti prsty nějakého z bývalých přátel ve vězení kteří mají palec na ruce doslova opačně od zbylých 4 prstů tak i koráb přistál a opřel se o své nohy. Motory zeslábly a z lodi se vyklopily dveře. Zároveň na to hned vyjely schůdky dolů s bouchnutím o povrch. Plechově to zarachodilo celé. Dveře i schody. Jako odřenina na povrchu. Menší rýpance jsou všude. Jak na korábu tak na betoně na zemi. Všechno vypadá o třískaně a omrskaně jako by to létalo v kamení a různých nepříznivých vlivech příslušejícíh pro Daniela v jámě lvové i pro jeho cesty na svobodu nebo do věznice. Vystoupili postupně dva strážci zákona a za nimi ještě třetí. Je jasné že nikdo nikam neutíká ani se nic nedá udělat jiného než čekat na přívoz. Ladoslav nastoupil do rakety a za ním a před ním strážci. Po schůdkách do plavidla. Jeden říká: "Teď už jsi svůj dluh splatil, nejsi žádný lump ale slušný člověk který je vyléčený ze své chyby". Druhý Strážce zákona k tomu dodává: "Přesně tak." podívá se do papíru a pak ještě: "Ladoslave, tvoje vina je smazaná a jako takového Tě bereme jako slušného člověka. Nepokaž si to." Ladoslav odpověděl: "Já už se budu snažit dokonce i se naučím všechny zákony, abych nějaký neporušil. Já se vynasnažím být i z hlediska morálky bezúhonný a taky se snažím mluvit slušně jak umím." Zasmáli se i s poručíkem. Ze zobáku se ozvalo do těla rakety: "Pilot poručíkovi,
- 49 -
žádám odlet." Jeden ze strážců zákona šel do pilotního prostoru a se slovy odlet povolen se tam zavřeli a raketa se dala do pohybu. "Sedněte si Ladoslave". "Jako v autobuse Vážený pane" řekl druhý s trochu už smíchem kde je vidět že to chtějí vyhrotit na co nejvíc veselou laskavou radost. Prostě tak aby to bylo co nejvíc přátelské a po všech stránkách má jít vidět že strážci zákona to myslí dobře. Jsou na Ladoslavově straně. Všechno jim zapadá. Ladoslav byl odsouzen trestán nyní je napraven. Je odvážen do výšky. Žádné okénko tam není aby šlo vidět co je venku. Raketa je jen samý plechový pancíř. Zeleno modrá slitina letadlových kovů pro meziplanetární let. Raketa pro krátkou dráhu, jen mezi měsícem a planetou oběma směry. Skoro jako výtah páter noster. Koráb se srovnal do šipky a napjal k letu na měsíc. Z pohonných jednotek se ozval víc hučivý trysk do šlahounů. Jako tryskající šíp se celá policejní raketa vydala k měsíci. Vpředu se zobákem rovně do špičky a dál trochu rozrůstající se trup těla s malinkými křidélky. Vzadu barevně zářící paprsky světla ženou loď jako střelu. Ladoslav a ostatní jsou na sedadlech a mají přes sebe dané držadlo jako na atrakci kde se jezdí na nějaké lochnesce. Sedadla jsou pogumovaná a každý se drží tyče před sebou. Prostor v raketě není moc velký. Je to jen o jedné věci. Překonat meziplantární prostor. K tomu slouží pohonná jednotka a nic víc tu moc nenajdeme. Jen pohonná jednotka v oválné zadní části. 3 motory produkují dostatek síly aby raketa bez problémů letěla nebo se vznášela jen tak v prostoru. Tyhle 3 zařízení jsou odděleně od posádky a zabírají celou raketu. Představte si třeba 3 velké bedny z ocele jak kolem nich svítí paprsky do kruhu nebo do plamenné špice podle potřeby a tím je daný směr letu nebo vznášení. Aby tohle fungovalo jsou zapotřebí zásobníky dodávané energie do motorové reakce a ty jsou dost velké kvádry beden paliva. Reakce je řízená z předu rakety ze zobáku ptáka a mezi tím je menší prostor jako v antonu
- 50 -
policejních vozů. V tomto případě se tento typ rakety používá zásadně na převoz z měsíce na povrch a zpět a jediné co je třeba udělat je přivést humanodiního trestance do nápravného zařízení. Na raketě není takřka nic z toho co by tam jinak muselo být pro meziplanetární létání mezi jinými světy a o překonávání vesmíru mezi hvězdami ani nemluvě. 3 motory supí směrem k měsíci Svoboda a předek lodě jen řídí chod reakce v motorech a přistávací a odletové manévry. Uvnitř korábu kde sedí Ladoslav jsou jen stěny a sedadla. Ladoslav je za mříží na sedadle s držákem. Strážci zákona ji nechávají nezamknutou když vezou vězně po trestu který už je dá se říct slušný člověk. Když vezou nového vězně, je zamklý. Raketa tohoto typu má možnost kolmého startu a přistávání jako helikoptéra a když letí mezi měsícem a planetou napřímí se jako šíp a motory šlehají tryskově. Aby to uletělo vzdálenost je třeba velikost rakety asi jako nákladní auto s přívěsem. Ještě když bylo vidět jen měsíc Danielova Svoboda nad obzorem a teprve se blížilo světélko, jen teprve malý bod, Ladoslav byl trochu nesvůj. Co když se něco stane, co když nepřiletí nebo se něco stane, ale pak raketa přiletěla a dosedla. Ladoslav nastoupil a raketa se zase zvedla a odletěla. Teď letí k měsíci. Tam se nachází kromě soudních zařízení a vazby se všemi hlídači kolem mimo jiné raketodrom do vzdáleného vesmíru. Planeta měsíce Danielova Svoboda je tak nazvána i z toho důvodu že na povrchu má dá se říct letiště raket až do cizích světů. Úroveň letiště raketodromu na Danielově Svobodě je vyššího řádu. Odtud není problém se dostat i do vzdálených míst vesmíru a stejně tak přivážet sem lidi odkudkoliv. Slouží i jako přestupná stanice vesmíru a jsou zde udržované pohonné zásoby pro rakety více typů lodí a civilizací. Na Ladoslava tam bude čekat spoj. Buď tam už bude nebo teprve dorazí. V kosmických vzdálenostech se může stát že čas není dodržen přesně spíš je pravidlo že dosáhnout přesnosti je obtížné s čím dál větší
- 51 -
vzdáleností. Až Ladoslav dorazí na planetu měsíce, bude už zcela volný. Bude si moct zajistit přepravu na jiné planety vesmíru a to včetně vzdálených míst jako jsou jiné sluneční systémy. Na takovém nádraží jakým Danielova Svoboda je jsou přípoje kamkoliv ve vesmíru a taky na svém povrchu má teleportovou bránu která umožňuje vstup do dalších míst kde jsou takové brány na výčet světů disponujících branami. V prostoru kolem Danielovy Svobody je možné otevírat červí díru a proletět i s větším plavidlem do jiné části vesmíru. Všechno řídí dispečer na hlavní řídící věži Danielovy Svobody. Tam má Ladoslav namířeno. Brzy budou přistávat a pak vystoupí. Ocitne se na přistávacím portu a půjde do haly. Dál už ho strážci zákona nedoprovázejí. Až přistanou už jen sebere batoh přes rameno se svými pár věcmi které měl sebou pro tuhle chvíli připravené. V botách s gumovými podrážkami dojde do haly a tam počká. Má přiletět raketa kterou Ladoslav odletí spolu se svými přáteli. Tak to je Ladoslav a jeho propuštění. Patří k modrým lidem. Pro jeho délku života je odpovídající dodat že může vstoupit na vyspělé světy vesmíru a nepodléhá smrti na malé planetě za 80 let žití. Trest na Danielu v jámě lvové mu ukradl čas který pro něj byl jako nějaká doba kterou se prostě musel nudit. Ladoslav žije věčně a strávit 12 let na Danielu bylo pro něj jen čekání až bude venku. Mnoho z těch kteří rozhodovali o jeho vině a nevině, včetně délky odsouzení a pobytu v nápravném zařízení patřilo ke konfederativním humanoidním lidem. Někteří z nich žijí jen krátce a pak stárnou a umírají. Další jsou již seriozní vesmírné bytosti a právě oni rozhodli o času pro Ladoslava. Výměra byla 12 let Daniela což odpovídá 10ti letům pozemského času. Teď je to už pryč. Ladoslav přistál na Svobodě a odebral se počkat na nádraží do haly až přijede přívoz. Od policejního plavidla se odebral po chodníku a pak dál blíž a blíž k mumraji všech možných barev pleti a tvarů těla. Vešel do budovy a tam si sedl na sedadlo.
- 52 -
KAPITOLA 2 - LADOSLAV ČEKÁ NA PŘÍVOZ Ladoslav se posadil a položil bágl na zem. Pak ho vzal a objal na klíně a hrudi. Pak ho zase položil. To je ta Svoboda. Nově nabytá věc jakou je velký batoh sportovního typu, je až příliš zajímavý. Otázka zní jak se smířit s tím že mám takové majetky ? Nakonec si ho dal přes rameno a na nohy současně tak že trčí z boku dolů. Zdvihl hlavu a sledoval ceduli. Přistál právě na nádražní planetě. Je tu řada vesmírných rozjezdových drah pro rakety. Celý složitý systém zabírající velké prostory. Jenom než došel od portu policejního antonu do nádražních budov uběhl čas. Šel po chodnících určených pro pěší přesun až se dostal do prostoru nádražní no spíš letištní řady hal a budov. Systém Dispečera se tyčí do výšin jako velká věž. Ne. Obrovská. Ladoslav došel do zasklených částí jakési čekárny. Velké prostory a tam velké cedule ukazující viditelně poněkud složité zobrazení. V několika místech se nacházejí viditelné informační panely které zobrazují stavy příletů a odletů a celkový časový harmonogram létání raket. Cedulí je všude plno rozhodně ne jedna velká, spíš naopak. V jedné z hal kterou je ta Ladoslavova stejně jako jinde se to hemží lidmi. K okénkům kde se prodávají lístky letů letenky chodí fronty bytostí. V jedné části haly jsou tedy okénka. Je to asi tak plno přepážek a za každým okénkem je pracovnice nebo pracovník. Pracovníci musí umět každý alespoň několik mezinárodních a meziplanetárních způsobů domluvy tedy řečí. Nad okénky jsou nápisy v cizích jazycích ani zdaleka ne jen pozemských. K okénkům jdou fronty lidí. Jsou tam jednotliví lidé jako jsou například turisté a různí sportovci kteří jezdí jen tak ledakde se poflakovat po vesmíru. Od lidských rodin s dětmi přes tmavě zelené vyšší lidi asi o metr nebo jiní lidé naopak celkem malí ve frontě malých lidí k okénku které jim přísluší a je pro ně speciálně upravené. Ve vedlejší hale cestují více metroví lidé i 4 metry velcí.
- 53 -
A takhle můžeme pokračovat prakticky všemi barvami a odstíny pleti kolik jich m á duhové světlo sluncí. Prvky jsou vyzářené z vesmírných těles ze sluncí a planety se z nich pak skládají. Životy na tělesech a tím i našich mimozemšťanů jsou tak různé jako celý vesmír. Velikost, barva, vzheld je odlišný i co do počtu končetin. Každý typ mimozemšťana má svoje prodejní okénko a stojí jich tam fronty i do kombinací protože jedna přepážka zpracovává více typů požadavků. Prakticky na většině z přepážek lze vyřídit jakýkoliv požadavek. Pracovnice jsou skvělé a umí skoro úplně cokoliv nebo se jen za okénkem rychle vymění za jinou. V dalším prostoru haly jsou sedadla. Jsou tam řady sedadel až ke stěně tak aby umožnily pohodlně čekat jak to jen jde co do pohodlí ale hlavně sledovat informační tabule. Nad celým prostorem jsou několikastěnné objekty které mají na sobě displeje. Na displejích je vyznačeno kde přilétá jaké plavidlo nebo odlétá. Způsoby textu jak je vše napsané a číselně vyjádřené nejsou ani zdaleka jednotné. V hale je více cedulí a pod nimi na sedadlech čekají mimozemšťané vždy toho stejného typu. Ja k jsem zmínil namátkou větší zelení lidé vysocí asi přes dva metry sedí v jedné části. Malí lidé pak jsou v jiném místě a modrý typ člověka Ladoslav vysoký asi 1.75 metru si sedl na sedadlo tam v jedné z takových hal. Venku to vydává zvuky letadel jaké létají vesmírem na bázi moderních raketových motorů a stroje jsou vybaveny vším potřebným často i pro dlouhý pobyt ve vesmíru. Ladoslav rozhrknul batoh na zip a vylovil z přihrádky telefon s malým počítačem v jednom. Menší krabička fungující na přívod energie a spojující se s Dispečerskou věží zde jako zdrojem sítě a všech podprogramů. Vyžádal si doplnění energie a pak se pokusil spojit se svou lodí která ho má odvézt. Na svém starodávném typu přistroje z doby o 10 let dříve si navolil podprogram spojení s vesmírným korábem. Dostal na dispej možnosti podprogramů. Dobití energie do zařízení, volat podprogramy sítě,
- 54 -
a vlastní program. Věž dispečera detekuje všechna dostupná zařízení a má o nich přehled jako hlavní centrála. Dispečerská věž udržuje všechny cedule pro cestující a řídí také systém prodeje letenek do okének. Na dispečerské věži pracují velcí tvorové skládající se z mozkové tkáně spojené spolu s jinými prvky do křemíkové technologie a částečně biologické tkáně. Věž je vysoká budova a tam pracuje dá se říct mozek celé operace. Ve věži je několik velkých beztvarých chuchvalců tkání přes dvacet metrů které mají podobně jako chobotnice své vlákna. Mohou se i válet a pohybovat, rozpojovat spoje a spojovat je nazpět. Takových mozkových tkání je tam asi několik ale přesto že i když by jich bylo 3-5 tak pracují jako jeden geniální celek. Věž je vysoká budova s masivními základy kterými do horní části protékají živiny a elektřina a jinými trubkami zase odtékají vyměšované produkty reakce a taky výsledky počítaných procesů. Je to vesmírný mozek. Jedna z nejdokonalejších věcí jaké humanoidní konfederace vymyslela. Zdatná věž se tyčí do mnoha desítek až stovek metrové výšky. Ve vrchu budovy se válí desetimetrácké mozkové měchy s plno vlákny a chapadly. Je jich tam asi 5 nebo tak nějak, není tam ze spoda vidět. Tyhle mozkové masívy ve svém těle obsahují tranzistorovou technologii bezpočtu tranzistorů a zároveň jsou to buněčné tkáně které spotřebovávají bílkoviny živiny vodu apod. Je v tom krev a mozkomíšní mok ale také křemík zlao a jiné prvky. Je to skvost vesmíru. Vlákna se dotýkají mezi sebou v několika jádrech. Když by mozky byly 4 pak mají stejně své rozdělení na poloviny a čtvrtiny, hustě se prokreslují buňkami a mezi sebou se drží jako srostlé tkáně na základě plesniviny. Celá věž je zavláknovaná šlahouny a chapadly. Jako v pavoučí jes kyni kde je jen vlákno vedle vlákna. To zapadá na řídící porty do drátů a kabelů do rour a taky na mikrovláknité centrály které jsou mozková verze klávesnic jen s tím rozdílem že spojů je mnohem větší množství. Stejně jako jeden
- 55 -
velký procesor který má své vývody zapojené do desky počítače tak i tento velký mozek vesmíru má objem a svou dovednost. Byl sestrojen doslova vyrostl z technologie aby řídil chod létání raket ve vesmíru. Vzhledem k dalším technickým problémům jako je rozměr celé letištní základny a počet možných raket. Taky to jak budou cestovat a odcestovávat lidé to všechno rozhoduje o nutné velkosti mozku. Má několik desítek metrů a je tak uzpůsobený aby ve spolupráci s lidmi pomohl řídit létání vesmírem. U toho všeho je taky menší kolonie kde se dá bydlet od vazební věznice pro vězně přes soudní budovy a budovy strážců zákona. Pak nějaké nákupní prostředí a nějaké nutné služby. To by byla zastávka vesmíru Danielova Svoboda s přilehlou planetou Daneil v jámě lvové která je narozdíl od měsíce jen trestanecký lapák. Líp se odstartovává z okraje orbitu planety plus měsíce. Tj. od měsíce dál a tím směrem na vesmír. Proto civilizace se víc nachází na měsíci než na planetě. Důvodem je také to že měsíc obsahuje narozdíl od planety lepší suroviny pro praktický provoz kolonie. Tak tu máme Ladoslava jak se má napojit na mozek Svobody. Mozek na Danielově Svobodě pokrývá veškeré zařízení. Má senzory všech typů od sceneru hmoty jako jsou různé spektrografy a takové zvukové echorezonátory apod taky sleduje všechno frekvenčními zářeními v prostoru. Hlídá každou věc jak fyzicky tak co do přenášení sítě internet a všech programů i do Ladoslavova starého typu zařízení. Každý prvek v dosahu který je rozeznán jako počítačové zařízení včetně Ladoslavova je udržován ve stavu nabití baterie energií a tím i provozu. Cestující kteří sem přicházejí taková zařízení mají ale ne každý proto jsou nad hlavami lidí v hale informační panely. Ladoslav si vyžádal dobití zařízení na provoz a pak nabídku programů. Dopracoval se k položce spojení s letounem a jeho cílem je spojit se s posádkou letounu který pro něj má přiletět. Ještě předtím než ho propustili požádal o spojení s venkovním světem a zajistil si
- 56 -
odvoz. Několik měsíců před propuštěním vedl Ladoslav korespondenci s tímto mozkem vesmíru a dojednal si až spojení s přáteli z místa jeho původního pobytu ještě za doby před trestem. Nyní k němu letí na letiště odvoz. Má přiletět domluvená raketa pro meziplanetární lety a odvézt ho daleko odsud. Tak se Ladoslav spojil s dispečerem a na displeji svého minipočítače si nechal zobrazit informace o korábu se jménem Bílá Labuť. Dozvěděl se že je již přítomná a zadokovaná v čekacím prosotru pro lodě. Je to hangár a tam se nachází loď. Bílá Labuť je přítomná již nějaký čas a posádka se nachází v prostoru ubytovny opodál od letových drah. Ladoslav se tedy vydal ven z haly a pak sešel do podzemní části po schodišti. Ovanul ho průvan vzduchu jaký na tomto tělese udržuje další Generátor. Směr silových polí provanuje pomocí směrovačů všechen dýchatelný plyn tvořící atmosféru kolem do směru přes podzemní části. Zaštípal ho do tváře. Další vlny vzduchu produkují taky vlakové soupravy jezdící v tunelech v podzemní části. Cedule u nástupního místa prozrazuje jméno stanice. Po krátkém zorientování na ceduli nebo s pomocí přístroje v ruce zaplatil transakci za jízdenku. Na svém minipočítači si navolil s pomocí Mozku věže a svého nákup tiketu pro jednu jízdu a to do stanice kde jsou ubytovny. Minipočítač po stisku tlačítka vydal zvuk jako starodávné cinknutí kasy a z Ladoslavova bankovního účtu se odečetla menší částka. Krátce na to nastoupil do metra které se přiřítilo solidní rychlostí a zastavilo. Jak nastoupil dveře se zasunuly a metro zase odlítlo směrem do tunelu. Cestou je vidět lidi v metru. Jsou to ufoni jaké už Ladoslav viděl za život stokrát. Všechny typy míchanin národů na sedadlech a nějací jen tak stojí. Odpovídá to barvám pleti a tvarům těla známým pro části vesmíru kde vládnou spojené národy konfederací humanoidních lidí. Jen zřídka je vidět hada nebo nějakou bytost která prostě jen tak svítí aurami apod druhy andělských bytostí nebo jiných forem života.
- 57 -
Ladoslav působí v metru se svou modrou pletí jako celkem nic moc zajímavý prostě člověk, jen to je jiné že je modrý. Není na celém těle stejně sytý. Místa na tvářích obličeje a taky dlaně má světlejší a ke krku se to ztmavuje. Lidé na sebe trochu čumí trochu ne. Nic se neděje a pak když souprava brzdí, nakonec zastaví, Ladoslav vyjde ze dveří a prostě si vykračuje směrem po schodech nahoru v části Danielovy Svobody kde jsou nějaké budovy určené k dlouhodobému pobytu. Cestou opět používá počítač a s pomocí Mozku a své vlastní hlavy se promačká předvolbami možností. Mozek mu vždycky sesílá do zařízení nějaké položky. Má na displeji nejméně 4 možnosti. Jeho zařízení je asi jako kapesní pouzdro. Dá se rozevřít a displej se stává druhou polovinou zařízení. Na dolní části je i několik tlačítek, ale dá se stisknout i položka na displeji protože je složený z částí reagujících na tlak stisku. Celé zařízení je staré jak metuzalém. To co bylo platné dříve již platné není a po výkonu trestu je tak Ladoslav se svým zařízením na spodní hraně možných spojů. Všechny funkce už asi ani nebudou k dispozici. Mozek z věže však pro případy že je propouštěn vězeň tohoto typu má programové části které archivují starší typy zařízení, všechny standardy a to podle délky trestů a životů vězňů tak že zůstat zcela bez připojení se nestane nikomu. Ladoslavův přístroj má jak bylo řečeno otevírací dislejovou část coby pouzdro které jde otevřít jako knížka nebo pouzdro na brýle. Mozek na displej nahrává nabídky a Ladoslav si tak prochází předvolby jaké mu Mozek umožňuje. Má možnost použít hlas a mikrofon není to však potřeba. U lidí kteří jsou z Jámy lvové je speciální podprogram který obsahuje všechny varianty jaké připadají do úvahy. Ladoslav použil dobití baterie, identifikaci jako Ladoslav z jámy lvové a dál dotaz na kosmický koráb Bílá Labuť který měl již zjednaný záznam stejně jako on sám. Další použití předvoleb bylo spojení s Bílou Labutí resp s posádkou která je na ní. Došlo na
- 58 -
podprogram kontaktu s posádkou na ubytovně kde se tito nacházejí. Nákup lístku pro dráhu byl vyřešen jako součást programu Cesta na ubytovnu. Teď je třeba spojit se hlasově s letci z Bílé Labuti. Stisk jednoho tlačítka a účastníci hovoru jsou spojeni. "Tak jsem tady, stojím tu u metra." Z druhé strany hovoru se ozvalo Ladoslavovi do jeho přístroje: "Přijď sem na ubytovnu 64 a pokoj 4096" Druhý hlas dodal do sluchátka: "Sjedeme všichni dolů abys nás hned viděl." Na to se Ladoslav vydal s batohem přes rameno po dlážděných chodníkách a sledoval budovy ubytoven. Byly to králíkárnové vysokopodlažní mnohapatrové baráky. Měly tvar do obdélníku a zdá se že jich je asi 1000. Tolik jich samozřejmě není ale není to jedna budova která by se tyčila na krajinu jako je Dispečer mozků. Ladoslav si navolil podprogram navigace k ubytovně a sledoval na mapě na svém displeji jak se pohybuje po chodnících. Je to kus cesty. Máme několik informací: Hlasová zpráva o čísle budovy a pokoje, dál osobní kontakt před budovou a hlídkování kde je Ladoslav a dál ze strany Mozku na věži předanou mapu a pohyb po ní podle navigace. Tady stačí dodat že podle čáry na mapě se Ladoslav dostal až k vysoké budově číslo 64 a už když k ní šel z dálky viděl mávat a radovat se 4 přátele. Byli to modraví humanoidé vysocí asi jako Ladoslav ale měli 4 ruce. Byli ověšeni věcmi jako vandrovníci kteří mají sebou víc než jen běžné věci co potřebujete když žijete prostě doma. Tihle 4 Ladoslavovi přátelé mávali třemi dvěma nebo všema čtyřma rukama. Šel k nim a oni taky k němu. Za krátko se setkali zcela blízce. To je nějaké objetí s jedním s druhým se třetím a se čtvrtým kamarádem. Gratulace doteky rukama na rukách a objetí kolem ramen. "Tak mě tady máte." Radostný smích přechází v jásot a skoro i křik. Veselý ryk a smích doprovází teď už všech 5 přátel a jejich kroky míří k budově, mnohapatrové králíkárně. Je to jen dočasné útočiště kde se dá žít tak na čas než přiletí koráb z kosmu. Ten náš je v hangáru.
- 59 -
Jak jdou, ruce se zvedají do výšky vlají na všechny strany kolem Ladoslava a dotýkají se ho. Modří lidé jsou velmi přátelští. Ladoslav má ruce jen dvě ale to mu nijak neubírá. Patří k sobě všech pět. Vejdou do budovy a dál se hrnou k výtahu. Není určen pro přepravu početných skupin lidí. Batoh nese kamarád. Vyjdou po schodech až do ubytovací části kde je jedna místnost na pobyt uvnitř a vedle ní malé minipříslušenství. Čísla jsou na dveřích vedené pro celý sektor. Mozek vyhradil pro manipulaci s Ladoslavem a jeho čtyřmi přáteli budovu 64 a pokoj 4096. Je to budova kde čekají trestanci a číslo pokoje neodpovídá stejně tak budovy. Mozek si takhle zařadil Jámu lvovou. Vypočítal ji čtyřnásobně s matematickými tvary stejně jako i sebe samotného. Spolupráce s lidmi vyžaduje aby kriminálníci byli vedeni na nejvyšších stupních přiřazení výkonu ze strany Mozků ve věži dispečera. Případy pro soud jsou pro Mozek dostupné a je jim vyhrazen větší kus paměti a taky výkonu. Mozek dispečer je systém. Ladoslav patří do místnosti 64-4096 a má čekat na odlet do vesmíru pomocí rakety která přiletí nebo jakou si zaplatí letenku. Bílá Labuť je v hangáru a její čtyři pasažéři jsou na ubytovně. "Co jste dělali celou dobu když jsem tu ještě nebyl ?" zeptal se Ladoslav. Jeden z přátel odpovídá: "Chodili jsme na nádraží do metra a taky na letiště, tam jsme nabízeli aby s námi někdo letěl. Nabízeli jsme materiály k tomu jak se stát modrým člověkem a snažili jsme se vysvětlit kam létáme." "Někdo to zná ale většinou nás prostě každý považuje za poměrně cizokrajné cizince" "Dívají se na nás jako na lidi ze vzdáleného koutu vemíru nebo něco takového, jako na mimozemšťany. Vůbec moc nikdo nechápe že by měl zmutovat do naší podoby a že by mu to mělo umožnit letět s námi na naše vesmírné tělesa nebo někam kde máme kolonii." "Prostě jsme se snažili nahodit háček aby další jako Ty udělali to samé jako Ty. Akceptovali mutagenní prvky které povedou k proměně na modrého." "Nějaké materiály jsme
- 60 -
úspěšně dali nějakým zájemcům nebo prodali a to je všechno. Každý den celé týdny jsme chodili na nádraží a tam jsme taky žebrali abychom měli nějaké prostředky navíc. Koupili jsme si nejlevnější zabezpečení a žili tady v místnosti všichni 4 pro trestance. Bubnovali jsme a hráli na tamburínu, žebrali do čepice. Pak jsme si koupili kus jídla na tyčce pro nás. Zásoba knižních materiálů se skoro prodala. Tam je celý prvopočátek jak se stát stejným obsažen. Teď co jsi dělal Ty ? Byl jsi 10 pozemských let zavřený. Jaké to tam bylo ?" Ladoslav odpověděl spíš vyhýbavě. "Byl jsem v místnosti podobné téhle. Nic moc vybavení a přísný celý režim. Byli tam zločinci a teď tu mám Vás. Měl jsem mizerné jídlo a na pití vodu které jsem mohl pít kolik jsem chtěl až jsem byl jako rozvodněný rybník celý od bahna. Zločinci byli nebezpeční zabijáci a násilníci taky drogoví toxikomani kteří jedou ve velkém, bylo tam tak co byste asi čekali co se nesmí. Byl jsem na víc celách postupně. Musel jsem změnit místnost. Ale co tam bylo je fuk, řeknu že nic moc to není, spíš ztracený čas. Měl jsem myslet na nápravu a musel jsem vysvětlovat co si myslím jak se mi to v hlavě mele před psychiatry. Teď jsem tady a raketa čeká. Odletíme." Kamarád ze všech čtyřech důležitější, důstojník z nich, se zeptal: "Je tu taková otázka a to kam bys teď chtěl letět ? Můžeme celkem s Bílou Labutí až do aleluja daleko. Plavidlo je to jak jistě víš tak výkonné a rychlé, tak spolehlivé jako ten pověstný tryskáč konkord pro prezidenty. S tím můžeme letět až na okraj rozumu nebo kde to známe a líbí se nám tam. Je nějaké místo nebo nějaký nápad co Ty bys udělal ? Kam bys chtěl letět ?" Ladoslav odpověděl: "Mám jistou představu a celý čas jsem na to myslel co já bych tak asi teď v tuto chvíli chtěl dělat a kam letět. Myslel jsem na to často a upínal se k tomuhle když mi bylo hůř. Takže ano, mám podrobný plán, takový nejdřív nápad, pak myšlenku víc a teď bych řekl že mám skoro posedlost. Vím co s volným časem".
- 61 -
KAPITOLA 3 - NOVÝ ZAČÁTEK Na pokoji je veselo. Jeden Višnudůta začal bubnovat a druhý hraje na tamburínu a celkově je rachot. Další bubnují na stůl nebo jeden na druhého a na Ladoslava. Je však nutné se zamyslet nad jednou věcí: "Proč jste nebyli hned u policejního korábu a nedoprovázeli mně už odtamtud ?" a dál už skoro víc a víc naštvaně se Ladoslav začíná zlobit: "Ani na letišti vesmíru jste mě nijak nečekali s cedulí nebo něco z papíru s nápisem Ladoslav !" Ještě dodal: "Musel jsem jít já sám až sem s pomocí Mozku ve věži a hledat Vás." Na to se Višnudůtové zastavili s bubnováním a hraním jen tamburína dozněla ještě jeden nebo dva údery. "Je to proto že jsme chodili na nádraží pravidelně a jak se ukázalo je tam podstatně víc mumraj chaosu než tady. Vyhodnotili jsme to tak že Mozek ve věži se o všechno stará a naše místo kde budeme dobře schopni najít jednoho Ladoslava je přímo před ubytovnou. Scénář jak jsi nás našel je zadaný do Mozku jako program odletu napraveného trestance a takové podrobnosti jako co bude napravený trestanec dělat až bude mimo vězení jsou v Mozku také. Vyšel jsi z cely to Tě ještě vedli bachaři ven z vězení, pak jsi na planetě čekal na přílet a o ten se ještě stará zákon a strážci zákona zkráceně federace. Poslední co by mělo být s Tebou zavedeno do záznamu jako příslušející k tvému výkonu trestu až po jeho konec je tvoje propuštění a odlet. Spolupracovali jsme s Mozkem dispečerem a sestavili podprogramové nabídky které se všechny sledovaly a zanesly do záznamů. Oficiálně jsi teda přišel na nádraží a o nás je tam toho jen co mozek viděl a slyšel ale nejsme spojení moc s Tebou jako s trestancem Ladoslavem. Mělo by to vliv kdyby Mozek viděl to co my děláme ve spojení s trestancem. Tak jsi nás nakonec našel nebyl to problém. Kdyby t o nešlo museli bychom Tě hledat ale takhle to prostě pasuje. Mozek si dal do záznamu že trestanec Ladoslav po propuštění strávil čas na ubytovně a pak
- 62 -
máš odletět raketou Bílá Labuť. Mozek ve věži je sice skvost vesmíru ale může vyhodnocovat ledasjaké situace kdoví jak." "Znova Ti to řeknu" , začal jiný Višnudůta. "Je to jistě smutnější když jsme na Tebe nečekali hned u brány vězení. Ale to je jasné že se nezlobíš opravdově. Ty víš jak to je, Tobě není třeba vysvětlovat polopatě nebo s podrobnostmi, jsi tak chytrý a schopný že je Ti jasné ale teda když ses ptal tak se o tom bavme. Nemohli jsme na Tebe čekat u brány vězení s korábem Bílá Labuť už tam to je zakázané. Kdyby jsme narušili meziplanetární prostor a měli kurz na planetu s vězením bylo by to vyhodnocované jako buď havarijní přistání nebo útočný manévr na generátor a takové činy. Musíme čekat tady na nádraží kosmu. Druhá věc proč nejdeme k policejnímu antonu. Protože eskortní mechanizmus už není platný jako když Tě brali tam. Pro protokoly stačí že jsi odjel na co nejvzdálenější místo. Klidně stačí verze že jsi šel žít na ubytovnu a dál odletěl raketou kam jsi chtěl. Musí se však uvést kam Ty letíš. Poslední co mozek uvidí a dá do svých archivů o tvém trestu je kam jsi zmizel. Správně bys měl být sledován. U případů se závažnou vinou a větším trestem je běžné že po propuštění se ještě provádějí práce nebo sledování subjektu. Máš tady Nás. My za Tebe ručíme a to co budeš dělat to je mezi Tebou a námi. Podrobnosti, hlášení pro orgány spojených národů humanoidních bytostí budeme sestavovat my čtyři. Jestli uděláš nějakou vinu proti zákonu, naplníš něco, je na nás abychom Tě nechali vzít zpět do trestu nebo Ti napařit nějaký ještě větší a delší. Když Tě propustili snažíme se dělat tak že jsi s námi na ubytovně. Mozek si to líp zařadí když má dva body místo jednoho a to že jednak jsi na ubytovně a jednak svůj přívoz jsi našel na ubytovně, to je nás čtyři. Mozek teď ví že jsi 2x tolik programových bajtů na ubytovně. V podstatě tu bubnujeme. Netrap se tím. Říkám Ti že výstupní záznamy z propuštění je nutné sestavit a sestavili jsme je my čtyři ve shodě
- 63 -
se zastupiteli konfederace humanoidních bytostí. Spojené národy lidí. Celý protokol se skládá z toho že jsi samostatně našel přívoz. Samostatně jsi šel do metra a samostatně našel loď Bílá Labuť. Nejsou tu žádní lidé kolem Tebe kteří by tě odváželi. Je to o sčítání malých a větších bodů pro programy v Mozku. Teď máš teda oficiálně nalezené plavidlo kterým jsi se rozhodl odletět. Jsi v takovéto situaci: Je celé měsíce jasné že jsme pro Tebe přiletěli a že jsme to právě my čtyři a naše loď Bílá Labuť. Už před propuštěním jsme museli na Mozku sestavit všechno jako je zarezervování prostoru v doku a vyžádat si povolení abychom tu mohli šířit náš mutagen humanoidních modrých lidí který přetváří druhé na naši formu života. Byli jsme ve vesmírné karanténě. Teď jsme teda se sem dostali a loď měli v doku že ji tam budeme moct mít. Máme povolení vysvětlovat principy mutagenních prvků na potkání lidem na letišti. Mozek jasně vidí následující: V jámě je nějaký Ladoslav, je to vesmírný špinavec neboli trestanec. Existuje možnost že se stane nenapravitelným darebákem vesmíru a jeden trest mu bude málo. Přiletěli pro něj nějací spíš víc jiní lidé se čtyřma rukama a Ti tu šíří návykové mutagenní prvky které mají potenciál měnit podstatu ostatních lidí, různých cestujících vesmíru na čtyřruké modré lidi ale to taky ví že tohle se stane jen těm kteří se jednoduše nezmrví na příšery. Vypadáme jako drogoví dealeři s nebezpečnou věcí a vyjednat aby tu byla šířená je těžké. Bez testu v karanténě se to neobešlo. Nicméně karanténa nezachycuje celé reakce změn v dostatečném čase. Mozek si proto sestavil podprogram kde simuluje mutace pokusných objektů a sebe sama více méně ve svých podmínkách. Je tomu vyhrazen prostor a výkon Mozku jen tolik aby to celkem načrtlo výsledek jak by to mohlo asi být. Mozek si myslí: Vesmírný špinavec je zavřený, teď ho pustili a přiletěli pro něj, mají gangy vesmírných dealerů nějakých mutagenů a v žádosti jasně vidí že ano, my využijeme šanci a hned
- 64 -
na kosmodromu se snažíme distribuovat prodejně základní sadu a to je příručka a nějaké materiály které mají reakce nastartovávat v jiných lidech. Pak je slibováno cestování vesmírem na kvalitativní světy. To vypadá krásně. Ale ! Mozek vidí každou drobnost. Riziko vzniku nemoci a konflikt s definicí jak je daná podle lékařské deklarace. Už třeba jen to že malý člověk nebo velcí zelení lidé, že mají dvě ruce a teď mají zmutovat tak závažně až změní barvy pleti a budou mít více končetin. Z hlediska lékaře je to pro Mozek jasně viditelné šíření chyby pro genetický kód. Jsme spojeni s takovými věcmi jako křivice, mrzáctví a hledí se na nás z jisté části na určitý počet procent jako na možnost nákazy na různé nemoci. Asi jako choroba která je doslova to je známé tak koncipovaná že léčba do původního stavu je jen obtížná, spíš nemožná. To je jedna věc. Mozek vidí že jsme nemocná špína kosmu která to tu zkroutí a narostou nohy a ruce navíc tam kde je nikdo vlastně ani nechtěl a rasa se změní jako pověstný Michael Jackson kterého má Mozek v podprogramu uvedeného jako apendix - příklad změny rasy. Mozku z toho j de hlava kolem a zařazuje nás do kategorie maximální míra bedlivého pozorování a jen karanténa a až pak se uvidí co s takovým něčím. Bílá Labuť je daná prospekt ale i celý plán lodi se vším Mozku k dispozici, jinak by nás sem nepustili a museli bysme se sem dostat jinou lodí. Ty jsi nazírán jako nejvíc nebezpečný. Máš profil ovlivněný trestným řízením. To jak Ty žiješ nebo jsi žil je vedené jako souhrn trestných profilů. Mozek Tě vyhodnocuje jako vesmírného špinavce nejvyššího rázu doslova biohazard resident evil, těžko zničitelný s možností pouze držet v uvěznění bez možnosti eliminace a nás nazírá taky tak jen s rozdílem že my nejsme vedení jako vězni s profilem trestné viny. Měl bys mít rozšířené právní vědomí a být ukázka slušného člověka se vším všudy. Pokud na Tebe nápravný a zároveň trestající ústav Daniel v jámě lvové působil správně, měl bys být
- 65 -
záštita rozumu a správné morálky, měl bys znát všechno co se smí a rozeznat to od toho co je příliš nicméně riziko že se projeví jen provařené přetvařující se zločinné profily existuje. Náš nyní již společný záznam při Tvém propouštění z nápravného zařízení je takový že jsme maximálně rizikové formy života. Biohazardní trestanec a jeho 4 přátelé dealeři návykových biohazardů. Celá Bílá Labuť je nutná proskenovat a tak mají plány a všechno. V této úrovni zabezpečení jsme nabyli dojmu že mozek se zachová chybně. No nic. Jen je lepší neukazovat se policii aby se mu nesepnul chybný přepínač v rozumu. To ale neznamená že nemáme cosi co by se dalo nazvat povolení k prodeji materiálů lidem. Mozek nám šokujícně rychle vystavil povolení. Je to tak že nikdy nevíš. Bubnovat a hrát na tamburínu a obtěžovat lidi s biohazardem s přísliby letů do vzdáleného vesmíru by mohly vygradovat až do nějaké nikým neočekávané varianty možného vývoje. Dovedeš si představit jak by to bylo hloupé kdyby nás třeba začali vyslýchat co s Tebou máme vlastně společného a jestli nejsme náhodou trestanci které je třeba taky zavřít po deset let každého do jiné cely a Tebe nechat jet vlakem. Museli jsme projít složitou procedurou a bylo vidět že Mozek a všichni zastupitelé konfederace lidí na jednu stranu vědí o tom že existujeme ale na druhou stranu když nás vidí čtyři a celou raketu jako máme celkem 16 rukou a pohybujeme se těsně u sebe. Vypadá to jako očividný mutant. Vesmír je plný různých bytostí takže tohle bylo jen tak jedna z věcí které se přičetly jako plus do schématu, a to že vypadáme spíš víc odlišně než lidé světů díky více rukám. Druhá věc je biohazard který šíříme. Mutace ostatních bytostí na jiné druhy pomocí pomalé reakce a dáváme startéry na počkání komukoliv jen když je to pro něj srozumitelné. Nebylo bez povšimnutí že žijeme jako vandráci kteří vandrují. Za místo běžného pobytu jsme uvedli že se pohybujeme všude možně. Všechno zapadá na trestný profil: Mutanti spíš víc a mají
- 66 -
drogové mutageny které dělají závislost. Pohybují se všude a není tak možné je lehko sebrat jako hříbek v místě jejich domova a vsadit do vězení. Padlo tam slovo o tom jestli chceme s pomocí trestance již pod vlivem mutagenů dojít k biologické válce pomocí nějakých derivátů mutantních reakcí. Mozek ví že profil rozumu tedy duševní profil psychiky je jedna z položek které rozhodují o vývoji reakce mutací. Celkově vzato kriminálník Ladoslav jak jsi veden, má dvě možné verze a to že převládnou profilové rysy trestanců a tím se zmutuješ na démona, příšeru a vzninou i jedy, pohroma a asi i nějaké zbraně. Druhá varianta je že to bude právě profil slušného člověka který díky velkoslavnému vězeňství tolik vynikne včetně posunuté morálky a zkrátka všeho ušlechtilého. My se teď snažíme jak umíme a spíš jsme si Tě přebrali na ubytovně. Už to je podprogram Mozku který je spíš pod vlivem programu kde převládá faktor: držet Ladoslava dál od metra a letadel vesmíru. Zabránit nahromadění mutagenu a biohazardu Ladoslava plus jeho čtyř přátel Višnudůtů a odeslat ho na ubytovnu po částech pro zvýšení bezpečnosti. Říkám Ti že to není příliš rozumně vypočítané a ten Mozek nás jednoduše zařadil do kategorie zvýšená ostraha a to hlavně kvůli i Tobě a tomu co představujeme jako naše 5tice v korábu Bílá Labuť. Máme na raketě i zbraň a její výkon je srovnatelný s prvotřídními letouny, v boji s jiným vesmírným korábem by obstála. Její rychlost je dostačující na včasné zmizení odkudkoliv kamkoliv. Tak tak nějak to je. Protokol to vyžaduje tak jsme uvedli že letíme do nejbližší rajské zahrady do skleníka. Že bys tam letěl ? Rád bys letěl na planetu kde je jen samý ráj. Když to nedoržíme asi se nic nestane. Prostě se vzdálíme. Pojďme ke korábu. Když jsi tady není nutné na nic čekat už kvůli celé situaci. Prostě se ztraťme do ráje. Teď jen půjdeme do rakety vyžádáme si odlet a zabrat dráhu a můžeme letět. Neměl by nás nikdo zadržet a nečekám ani konflikt ve vzduchu ale záznam ... je špatný.
- 67 -
KAPITOLA 4 - VSTŘÍC RÁJI "Tak se věci mají, odlétáš s Bílou Labutí a námi čtyřmi na vesmírné těleso do ráje třetí kategorie. Jen přejdeme k raketě a letíme. Co si o tom Mozek a celý Daniel na svobodě nebo v jámě pomyslí a jak to zavede do záznamů společnosti už bude podružné. Dohoda platí. Nikdo nás nebude pronásledovat. Na cílové planetě v destinaci budeš oficiálně žít a pracovat jako v podstatě slušný člověk. Nic se od Tebe nečeká jen to že nebudeš konat zlořády což se dá předpokládat když se žije na tak bez problémové planetě." Ladoslav však řekl: "Je mi drahé že jsem přijat do takového života a do bezpečného světa rád poletím, ještě však nechci. Pořád jsou tu nějaké startovací balíčky našich mutátorů které stratují v lidech proměnu a umožňují následný život na kvalitních planetách. Moje osobní přání teď je tak jak jsem si to přál už v odnětí svobody - prodat všechny starovní balíčky naší Višnuovské rasy a taky dál zapracovat na jejich zlepšení na tak silné aby byly jisté jako že svítí slunce. Teď jsme na vesmírném letišti. Měli bychom se pokusit o rozšíření co největšího počtu základních semínek ze kterých se vyvinou mutanti naší civilizace." Nato přistoupili ke kufru velkému jako větší krabice zavíracímu na zaklapovací přesky z tvrdých slitin. "Dobře, tady to máme." Cvaklo to na dvou místech a pak otevřeli kufr. Višnudůta vytáhl z loďáku jednu krabičku a dal ji na stůl. Už jich bylo jen o poznání míň ale stále tam nějaké zbývaly. "Tohle je sada jakou jsme přivezli." Otevřel krabičku z levného materiálu a vytáhl něco co vypadalo jako tehdejší tablet. Zvláštní obdélníkové zdrcátko z dražších materiálů. Po stranách mělo nějaké zdířky na připojení druhé věci která je k tomu do sady a to jsou brýle na oči a uši současně s malými obrazovkami a reproduktory. To je v další bedýnce. "Tohle je náš model základní sady kde je všechno. Snaž íme se to prodat nějakým zájemcům. Dostat to sem nebylo lehké, Mozek s tím
- 68 -
měl problémy stejně jako s námi právě díky šíření tohoto prvku. Když se vyžádá z centrály dobíjení energie taky aby zařízení fungovalo tak kromě příslušných podprogramů z místní sítě místního dispečera, obsahuje destička celý program. Tenká skříňka se používá jako knížka nebo balíček a z něj se nahraje do hlavy zájemce dlouhý a osáhlý program. Na začátku vidíš svou hlavu v zrcátku na displeji se odráží. Zvolením předvoleb dotykem na destičce můžeš procházet jako v knize celou větší knihovnu informací. Celý náš zásadní a základní kodex. Obsahuje asi 100 knih každá s mnoha stránkami i přes 1000 stran některé. To by byl text. Ten je třeba si přečíst a to lze udělat tak že destička ho zobrazí v mnoha různých řečech vesmíru aby tomu rozuměli lidé všech koutů všech světů. Destička má taky funkce že to celé převypráví mluvícím programem nějakými zvolenými hlasy. Je tak přednášející sama sebe jako zpráva nějakého poselství. Zobrazje desetitisíce stran textového kodexu a taky ho umí převyprávět čtením nahlas. Je to možné si to nechat hrát do sluchátek a posílat si textové stránky jen tak ke čtení do brýlí nebo si vzít destičku jako nějaké zrcátko na klín třeba doma na gauči. Přístroj obsahuje schémata k prohlížení podle knih svazků, různých částí knih některé jsou ve verších tak podle veršů a podle kapitol. Kniha jak by se to dalo taky nazvat nebo jinak souhrn všeho, umí zobrazovat taky barevné obrázky a různá schámata. Na r ejstříku barevných obrázků je celý index čítající obrazové umění. Je možný tisk s připojením tiskařského zařízení čehokoliv. Stránky nebo obrázku. Schémata jsou rozkreslená a popsaná, obsahují vědění našich světů v základní sadě nejpodstatnějších věcí a jevů platných pro realitu modrých lidí a jejich planetárních systémů vesmíru. Není to jen text a obrázky který jde nechat aby vyprávěl sám sebe. Destička jak jsem řekl připomíná zrcátko na kterém se zračí obličej čtenáře s ušima očima nosem a ústy, v horní části je přímo hlava, mozek čtenáře.
- 69 -
Na ten je možné použít nejvíc problematickou věc a to jsou mutagenní prvky. Jeden za všechny je substance audio-vizuálního obsahu který se vysílá pro brýle a sluchátka. Na mozku na displeji je vidět jak v hlavě uvnitř čtenáře dochází k rozštěpení na dvojice a dalšímu rozštěpení rozštěpeného doslova ta čtvrtiny a takhle dál až na sečku drtě která se mele a vaří v hlavě. Přibývá hodnota. Rozum zájemce je jako třeba u rozdmýchávače krbu. Ta věc. Destička je rozdmýchávač ohně v krbu. Nasává a pak se stiskem páky k sobě nafoukne do hlavy zájemce tak až se to v ní naparuje a rozmělňuje. Takový čtenář potom je jako rozmělněný pomatenec. Rozum je zastřený reakcí a udržet si grip je trochu těžší, hrozí i že se adept zcela roztříská duševně už po čtení knih a jejich poslechu natož nafukovat buňečné tkáně tak aby dostaly přídavkové hodnoty energií a celá alchymie genetického kódu se dala do pohybu. K tomu slouží taky systém života, druhy jídla a způsob jeho podávání. Od mozku přes břicho je s pomocí téhle destičky zájemce napálen. Čte a saje jako z bradavky když byl ještě nemluvně. Nechává si číst, nebo čte a aplikuje si mozkové materie. Dál by měl jíst předepsané jídelníčky určitým způsobem a až se to naučí, dodržet celý sepsaný kodex. Když tohle dělá tak se vnitřně mění a navenek životem také. Od chodu života v návycích až po samotné proměny přímo v mozkové tkáni a stravování. Časem se tělo zbarví na modré a od jednoho momentu se může jako ten oříšek rozlousknout celý a s prasknutím se protrhat tak že vnitřní mimozemšťan vyjde na povrch a původní bytost se stane jen strhanou slupkou tkání. Pak se projeví i změny velikosti nebo počty končetin. Zní to dost děsivě a Mozek jak to slyšel že to tu chceme dávat musel to dát do bezpečnostních mezí a nás do karantény při podezření na pašování biologické zbraně nebo jiné nákazy. O Tobě Ladoslave si to myslí destinásobně že obsahuješ a nebo přímo Ty jsi nějaká obluda z těch nejotrlejších vesmírných potvor. "Tak co kde máš ty
- 70 -
zárodky příšer schované ?" "No to jsou teda startovací balíčky. Obsahují asi tisíce stran informací, obrázky, schémata a zvukové a obrazové doplňky které se nechávají proudit do uší a očí lidem vesmíru, v kombinaci s dodržením kodexu včetně stravování se dá mluvit o počátku a dál řízení reakce proměny na modré bytosti. Destička může také posloužit jako spojení s jednotlivci. Můžou ji mít vystavenou někde kde žijí a chodit se na ni dívat jednak jako do zrcadla a jednak v ní číst jako v informační bázi nebo taky v klanedáři a studovat z ní. Dá se s tím dovolat spojení přes ústředny tak že se dostanou až k pokročilým bytostem již déle v tomto systému nebo se sdružují mezi sebou v komunitě jen po počítačových sítích jako internetově." "Nadávali nám taky do vesmírných vší a různé rasistické výjevy. Někteří lidé jsou tak otrlí že jsou připraveni být na nás sprostí a od rány nám ničit naše věci a napadnout nás. Pravděpodobně cítí že tohle je i včetně s možností že je to společenství plné příšerných mutantů a hadů v těle v páteři nebo jiných potvorstev které budou příšerné. Jak bylo řečeno taky obsah rozumu a vdomí adepta rozhoduje o reakci a to dost zásadně. U kriminálníka je zřejmé že výsledek by měl být v lepším případě jen hustější vesmírný týpek ale klidně je možné že tvoje příští sloupávání z kůže a odrůstání těla jako slezlých špinavých šatů dá ukázat že pod povrchem se můžeme těšit na Ladoslava už jako na příšeru kosmu. Proto se ptám kde máš v sobě hady nebo nějaké draky, a trochu si Tě prohlížíme jestli nemáš v břiše potvory nebo nejsi nějak zlejší." Trochu to takhle probrali ještě před odletem. Ladoslav a Višnudůtové jsou přátelé v systému Modrého Višnua. Mají mutace těla a chtějí taky prodat nějaké základní biohazardy které dají šanci dalším lidem na stejný výsledek jako jsou oni sami. Provozují na vesmírném letišti povyk s bubnem a tamburínou jako nějací žebráci a snaží se i prodat zboží z půltu jako stánkaři s veteší kosmu. Mají zrcátkové čtečky s knihou.
- 71 -
Zařízení je to celkem pěkné a není úplně za groš. Tak se tedy shodli na tom že musí rozprodat dokud jsou na letišti vesmíru i zbytek základních startérů mutací. Sumum bonum je souhrnné všechno. Zrcádková destička vydá ve své podstatě za celou potřebnou sadu, balík informací a prostředky. K tomu jsou i čtecí brýle a sluchátka k nasazení na hlavu a aplikaci materiálů jako dávek pro mozek. Prodejem se vydělá dost a když vidí kolemjdoucí že se ještě bubnuje jakési žebravé hudební číslo s tamburínou v doplnění tak se i hodí něco do čepice nachystané na almužny. "Máme tak prodané nějaké nadějné pokusy o zisk modrých Višnudůtů budoucnosti a nažebráno dost abychom se tu mohli držet. Až všechno rozprodáme poletíme." Ta k si počínali ještě další dny. Ladoslav s nimi na nádraží nechodil a digitální přístroje neprodával. Trávil čas odděleně jen s jedním Vušnudůtou v ubytovně a tři šli prodávat, bubnovat a lanařit lidi. Všechno se prodalo a nastal čas odletu. Ti kdo už měli zakoupené svoje základní sady rozumu dostali zprávy že loď odlétá a tak když šlo všech 5 modrých lidí do rakety doprovodil je hlouček lidí kteří byli jinde z ubytovací části Danielova komplexu, další popřáli už jen na dálku z různých míst vesmíru. Našich 5 modrých lidí vešlo k lodi pak nastoupili. Raketa vypadala jako bílá trojúhelníková střela s kulatým tělem uprostřed. Přední část rakety měla špici jako rovný zobák čápa nebo spíš trochu asi tlustší jako labuť nebo volavka. Dál se tělo zakulacuje do trubkové roury a následují sešikmená křídla na kterých jsou motorové jednotky a vzadu je další motorová jednotka. Pohon je dost silný aby hnal raketu obrovskými rychlostmi ale spoléhá hlavně na vytváření díry v kosmu před lodí a proletění touto dírou o velký kus dál pomocí křivení času a prostoru vesmírné hmoty. Raketa si udělá před sebou ve své dráze několik otvorů jako děrování tunelem nebo okénka na filmovém pásu a tak se pohybuje rychlostí a frekvenčně po své ztezce, prolétá z díry do díry a bliká tak jako
- 72 -
střela zachycená na pomalý filmový pás. Urazí tím větší vzdálenosti a rychleji. S tímto principem a faktem že už tak letí velmi rychle je nedostižná. Vytváření průletu kosmem tak že proletí do díry v černé hmotě vesmíru a vyletí až mnohonásobně daleko až v jiném světě je možné také, vyžaduje to však dostat se v kosmu na takové místo kde je kosmická hmota meziplanetárního prostoru k tomu uzpůsobená jako je příkladem tekutý písek v poušti a jen tam a právě tam je možná budovat díru do hmoty a objevit se ve zlomku chvíle jinde na jiném takovém místě kde se objeví trhlina vesmíru a loď vyletí. Tak jako se třeba ryba vynoří z vody. Teď je čas tohle udělat. Je tu odlet. Do protokolů komplexu Daniel bylo dáno že vězeň Ladoslav byl před propuštěním ve spojení s vyžádaným odvozem na svět ráj třetího stupně. Jeho pobyt mimo vězění bude dál v rukách Višnudůtů a mají pro něj přiletět lodí Bílá Labuť. Když přilétli, vyskytly se menší komplikace. Hrozí nějaká nákaza a vše se trochu komplikuje. Nakonec však Višnudůtové mají všechno přiděleno a vyjednáno. Ladoslav je při propuštění odvezen na ubytovnu kde čeká odletu. Vušnudůtové zatím rozšířili nějaké materiály které byly dány podrobněji prozkoumávat a celá karanténa a všechno kolem toho si vyžádalo čas. Ani tak výsledky nejsou nijak směrodatné. Není to přesvědčivé. Višnudůtové prodali všechny své základní sady svých mutačních prvků a Ladoslav strávil nějaký čas raději dál od celé věci šíření biohazardu a nic s tím spojitého nemá. Led se zdá tenčí a tenčí. Je to prodané a můžeme letět. V ráji třetího stupně tj. na planetě s úrovní deset bude Ladoslav oficiálně jen tak v klidu a bezpečně žít ve světě kde je mu to akorát pro něj vhodné. Je to totiž planeta kde se více vyskytuje mutace do modrých lidí. Celý svět kde tomu je vše podřízeno. Když naši hrdinové nastoupili do korábu, jeden z nich, pilot v přední části se spojil s Mozkem na věži a vyžádal si odlet a zároveň poslední záznam z komplexu Daniel o nakládání s bývalým
- 73 -
trestancem Ladoslavem. Všechno probíhá až se raketa Bílá Labuť dostává na krátkou odletovou dráhu. Poletí šikmo s využitím vzletu do výšky kolmo a zároveň tahu letu rovně. Skoro jako když se pták zvedne na nohy a nebo labuť na jezeře má zapláchat křídly a na krátkou vzdálenost se rozletět a s pádlováním nohama se odrazit a odletět. Jsou na kraji dráhy když v tom se na počítačích v kabině ozve signál a zpráva pilotovi: "Start odložen!" všechno vypadalo že je cesta volná a odlet už se prakticky děje. Inteligenci Višnudůty neuniká že za tím něco stojí. V tomto bodě když už stačí jen akcelerovat a letět by mělo dojít už k odletu. Další zjištění podrobností ukazuje že je tu vládní nařízení zakazující odlet. Důvodem pro zpoždění odletu je nařízení vlády nikoliv jen to že by se rakety nemohly na obloze mezi sebou nějak proklestit. Co teď ? Hlavami Višnudůtů letí všechny možné verze čím tohle je. Ladoslav se znepokojeně opřel na sedadle a setřel si z hlavy pot. Oči jen těkají. "teď to teda jak vidíte vypadá že je nějaký problém a já Vám říkám že cíl je jediná věc a to aby šel Ladoslav a my také k nějakým výslechům. Rychle zjistíme co nejvíc informací." Ještě se teda neletí. Bílá Labuť je na dráze a nebylo by nemožné že ještě nemá oprávnění odletět, je tu však jeden detail. Nařízení zákaz odletu nebo spíše zastavení rakety je vydán s parametry vládního rozkazu a to znamená že to je víc než jen čekání na prostor ve vzduchu. Ladoslav a další Višnudůtové používají přístroje rakety a taky čtečky svých základních kodexů Višnuovství Modrého a zjišťují kde se jen dá všude na všech možných displejích a přístrojích co nejvíc podrobností. Snaží se z rakety spojit kam se dá pomocí co nejvíc přístrojů a pilot vyžaduje podrobnosti k vládnímu odložení letu a jeho rozdílu od obyčejného čekání na odlet. Uběhne několik minut a čtečky sociálního spojení mezi novými adepty ukazují že někteří z nich jsou nedostupní a jiní ... jsou ve spojení s doktory a mají záchvaty, další jsou na policii
- 74 -
Celá věc se vyšetřuje. Palubní počítače Bílé Labuti sestavují zprávu o tom co je podstata a příčina zákazu odletu. Výsledek je konečně zde. Zpráva na obarzovce čtená počítačovým ženským hlasem v klidném tónu zní: "Subjekt Ladoslav je vyhodnocen ze strany federace jako škodlivý. Na ubikacích dočasného pobytu se rozmohla infekce toxické nákazy závažného zmrzačujícího rázu. Patří tam vyšinutí rozumu až do záchvatů šílenství, celková psychóza. Zasažení lidé jsou v rukách lékařů a neberou se k rozumu. Škodliviny se rozšířily a daly vzniknout společenství kolem tohoto jako malé skupině lidí na ubytovnách. Spáchali trestné činy. Inspirací jim v tom byl nebezpečný meziplanetární terorista fundamentální náboženské frakce Ladoslav v doprovodu spoje kteří pomáhali šířit nákazu a to zcela zištně jako je tomu typické při prodeji drog a jiného zboží ze slumu nebo z podchodů metra. Další jsou přestupky jako výtržnosti a obtěžování lidí z nichž někteří podali oznámení. Zastavit Ladoslava před odletem je nutné a celou věc dále prošetřovat jako potenciální porušení morálních a zákonem daných zásad ke kterým se Ladoslav zavázal při jeho propouštění." Pak hlas dodal méně strojově jako jakési shrnutí pro jednorázové pochopení. Má na to takový podprogram a ten zní "shrň zjednodušeně celek". Tak se ještě ozvalo: "Ladoslava chtějí dát zpět do lapáku a Vás vedle něho jako zločince." Višnudůta se rozlítil, bouchl zlehka do sedačky rukou druhý máchl na důkaz rozhořčení v luftě stranou jako když se přivolává pes k noze. Další se pleskl na čelo. Čtvrtý hledí na Ladoslava a nevěřícně si ho prohlíží jestli je to taková příšera a nemůže ani uvěřit že i on sám má být spojen s vinou a trestán. Višnudůta kapitán prohlásil rázně ! " Tohle je samozřejmě blbost a celé jen vycucané z prstu od bytostí a technologií které nemají dost rozumu aby věděly jak to je doopravdy. Nejsme žádné obludy nebezpečné ! Co však platí že nás budou prohlížet zase v karanténě a vyslýchat jako nějaké nebezpečí a jak vidíš
- 75 -
klidně si to spojí nějak něco s něčím ve svých záznamech a výsledek bude že podle laciné simulace na mozku Danielova komplexu jsme za teroristy. Já Vám říkám, nebude to jinak než že nás budou chtít prostě zavřít všechny a teď je poslední možnost jak můžeme zmizet. Jestli teď půjdeme a vydáme koráb a vzdáme se všeho, jestli teď dáme Ladoslava do vězení nazpět a sami se necháme prohlížet kde má kdo v kapse jakého štíra nebo co tak to jsme celou misi pohnojili. Takže se prostě připevněte a zapásujte. Já odletím jako střela ani nepotřebuju aby mi udělali cestu vzduchem. Na to se všichni rychle připásali a připevnili do držadel v lodi a raketa jak je na dráze tak taky odletí. Jediný stisk přepínače odpojil řídící věž a další přehazování tlačítek a páček uvedly do provozu pohotovostní bojový stav ve kterém je možné manévrovat jako když moucha létá jak jen umí všemi směry. Další stisky a přepínání nastartovávají pohon. Labuť se leskne a jednoduše nabírá rychlost a snadno i výšku. Startuje celkem šikmo a rychle zasouvá nohy do trupu. Obloha se ukazuje podle toho jak horizont mizí dole. Je níž až je vidět jen nebe a tam koráb jakési rakety. Pilot a velitel višnudůtů se chopil své řídící funkce a jako nějaký závodník obletěl druhou raketu kdesi na nebi. Z přístrojů se ozývají výstrahy a opakování zpráv. Vypnutí spojení je jen jasné gesto ale Řídící věž může využít dokud jsou letouny v dosahu spojení i jak umí podle svým prostředků bez nutnosti aby druhý nějak zapojil nebo odpojil spoj. Ozvývá se výstraha a za ní další a další. Opakované důrazné žádosti o opětovné přistání nebo o držení se v koridoru letiště kosmodromu. To už ale Bílá Labuť tryskem mizí jako šíp do vesmíru. Dostává se na vzdálenost kdy komplex Danielu je už jen málo významná věc vzadu kdesi v minulsti planety. Raketa Višnudůtů prostě uletěla až do meziplanetárního prostoru s maximálním přetíženími kolik jen posádka snese a využila při tom teleportovací dovednosti. Je to celkem složitý proces. "Teď jsme
- 76 -
tedy v meziplanetárním prostoru a můžeme letět kam chceme." pronesl jeden z posádky. Ladoslav se zeptal na takovou věc: "Myslel jsem že jste Bozi a že nebude problém tak jak to že jsme se schovávali po ubytovně a nakonec to vypadá že jsem zločinec na útěku. Teď mě pustili po nějaké době a jen jsem venku už je jasné že spojené národy konfederace humanoidních lidí mně a Vás taky vidí jako zlo. To jsem myslel že jste ve vesmíru uznávaná forma života. Tady je ale vidět opak." Druhý Vušnudůta mu odpověděl: "Jistě že jsme nejyvspělejší druh života vesmíru. To jen ty máš profil trestance a celkově otrlého člověka. To Ty jsi všemu příčina. Když Mozek na Danielu vyhodnotil všechny informace, a že mu to trvalo asi 3 měsíce, tak mu vyšlo najevo že ve tvém mutování tebe jako těla, jako Ladoslava trestance hraje roli že jsi z takového prostředí. Jsi hrozba a spolu s námi se důkazní materiál ještě lépe prokreslil. Teď se od Tebe čeká že se změníš na příšeru jako když člověk prostě žije ale jednoho dne se rozlouskneš jako skořápky a vyleze z Tebe nějaká potvora a o nás si to mysleli tak na 50 procent." Dalo by se věřit Modrému Višnuovi a jeho národům ale ne když je to bytost která má ve svých doprovodných materiálech že je .. nechci tě shazovat. Pořád je tu taková otázka co budeme dělat ? Jak se zachováš, poletíme teď na rajskou planetu kde životy trvají jen těžko měřit časem a tam si můžeš krásně žít. Otázka je myšlená se dvěma možnými odpověďmi. Budeš se snažit dodržet všechny zákony a morální kodexy a všechno i to co je náš kodex Modrého Višnua v nejlepším svědomí a víře. S nejlepší možnou nadějí na slušný život seriozního slušného člověka ? Nebo je tu druhá varianta a to je že budeš dávat přednost negativním vlastnostem. Jsi trestanec z lapáku, mohl bys to roztáčet a dělat tak naschvál jak to jen jde. Najít metody jak dát průchod své zrůdnosti. Musíme to dát do zpráv. Budeme posílat zprávy jak Ty Ladoslave žiješ slušně a svědomitě podle všech zákonů a pravidel v ráji.
- 77 -
Skutečně rád bych tam posílal informace jak žiješ produktivně a jak jsi zásadový a morálně čistý. Jednoduše jak na Tebe nápravné zařízení zapůsobilo a Ty jsi teď hotový vzor všechno správně i pro druhé. Vidíš však že už když Tě pouštěli tak si to nakonec ještě rozmysleli. V archivu je že jsi venku sotva týden a už jsi naplnil skutkové podstaty a my taky. Už to že jsi s námi. Týden venku a okamžitě je tu rozkaz zavřít zpět. Co bys na ten mozek řekl ? No podle mně má hlavu asi nějak špatně. A to jsem neříkal že to tam mají zamořené našimi počítačovými materiály které se nahrávají i do jiných zařízení. Teď si připrav co tak bys rád dělal a jak bys žil protože se dostaneš na svět kde Ti bude dopřáno skoro celkem cokoliv. Vím už teď co to bude. Pití a kouření a takové věci." Ladoslav se jen zasmál a už se mu sbíhá slina na nějaké božské chlasty a hulení. To bude to pravé ořechové. Raketa tedy letí směrem k nejbližší díře v tekutých pískách vesmírné hmoty. Až tam dorazí proletí skrz a vyletí jinde ve vesmíru. Ocitnou se na oběžné dráze rajské planety třetího stupně což odpovídá desátému stupni planety jako takové z 15ti. Oproti Zemi například je to svět kde život je šťastný a dlouho trvá. Na Ladoslava tam čekají blaženosti a požitky jaké by asi tak sám zvolil a to že se napije a do koutku si strčí cigaretu nebo nějakou fajfku. Zajisté se bude věnovat počítačovým technologiím a celý čas bude jen pít a poflakovat se od ničeho k ničemu. Navštíví bary chlastací čajovky a herny. Zabarykáduje se v nějakém místě které mu bude určené k žití a tam na kraji lesa bude provozovat svoje poflakování kolem počítačů drog a chlastu ruku v ruce s lesními myšlenkami. Žádná starost ani žádná práce. Nevěřím že Ladoslav se rozhodne žít v manželství nebo partnerství. Višnudůtové budou mít koráb někde zakotvený a budou s ním i dál aby ho hlídali a poslali občas hlášení o Ladoslavově podmínce pobytu na svobodě a to je že nedělá nic co by se nesmělo. Dá se čekat že ho však budou kontaktovat.
- 78 -
Všechno nasvědčuje tomu že pokud zůstane na Rajské Planetě která je uvedená jako destinace pobytu po výkonu trestu, za krátko přistane hned záhy za ním koráb vesmírných policistů s druhým vozem a to vesmírných doktorů a budou ho možná i s vojensou milicí nahánět aby ho prošetřili. Po propuštění naplnil podstaty trestných činů nebo to tak aspoň vypadá. Medajle vlády ho asi nečeká spíš všechno ukazuje že je považován za fundamentálního teroristu vesmíru náboženské frakce. Uletěl v ozbrojené stíhačce v doprovodu dalších teroristů přičemž porušil mezihvězdný prostor a letové kontroly. To všechno je jen zpečeťení a přiznání. Teď je Ladoslav nahlížený jako vesmírný terorista disponující a sám takový biologickými zbraněmi, nákazou a biohazardem. Důkaz že je to pravda jsou lidé kteří na letišti Danielova Svoboda na ubytovně pro dočasný pobyt založili malý klan vesmírných fanatiků. Společně aplikovali audio-vizuální materiály z přístrojů od Ladoslava a tím přišli do stavu že zmrzačili sebe a nazvali to atraktivní mutační stav, vynikající doplněk k rozumu. Na Danielově Svobodě se rozšířilo používání psychotropních materiálů a témata náboženské frakce Višnuismu. Zakladatel je trestanec z kolonie Jáma lvová, Ladoslav, nebezpečná příšera vesmíru. Jak jsem řekl odletěl ve stíhačce a při tom porušil letovou kontrolu a ohrozil let jiné rakety kosmu když kolem ní jel smykem po nebi. Spojené národy konfederací humanoidních lidí vyšlou jistě koráb aby Ladoslava stíhal a přivedl ho nazpět do odnětí svobody do jámy na nehostinnou planetu kde vzduch štípe a nic tam není jen krim. Dát do zprávy že žije slušně na Rajské Planetě už bude málo platné. Višnudůtové se tímto dostali do podobné pozice spolu s Ladoslavem a zjišťovat kdo má jakou míru příčiny je až na věci pozdějšího řízení. Primárně je podezřelý Ladoslav jako hlavní mutantní nestvůra. Otázka mu byla položena už při odletu. Kam teď poletíme ? ráj to nemůže být leda bysme se tam někde ztratili. Tak Bílá Labuť letí kosmem.
- 79 -
KAPITOLA 5 - NA ÚTĚKU Višnudůtové a Ladoslav se stali štvanci, nyní jsou pronásledovaní ze strany Mozku z planetárního komplexu Daniel. Již dříve byl Ladoslav označen za pachatele provinění proti zákonům konfederace spojených národů lidí. Byl převezen na Danielovy planety kde byl držen zavřený pak souzený a dál pobyl čas v trestu. Tamní mozková tkáň která je řídící centrála celého osídleného prostoru ve spolupráci s lidmi více druhů označili Ladoslava za vinníka, pachatele proti všem možným zákonům a přestupky kterých byla uvedena celá řada. Jak byl Ladoslav již propouštěn na svobodu, mozková tkáň ho za asi týden pobytu v dosahu svých senzorů vyhodnotil a jako biohazardní hrozbu až včetně s přáteli hrozící dá se říct biologickou katastrofou. Za všechno může kombinace mutantních buněčných tkání v těle Ladoslava a Višnudůtů. Jejich životy jsou jako stále se rozdělující tkáně a dorůstající do celku. Agregáty na život. To jak se výsledný mutant vyvíjí záleží také na duševním profilu a množství mutantního materiálu. V nadkritickém množství našich 5 modrých Višnuovců znamená i s raketou hrozbu. Potenciál který je nutné sledovat a ano, byly zjevné činnosti které byly vyhodnoceny jako neblahý vliv mutantních substancí. Sami Višnudůtové dělali pouze hlasité virvály na buben a roztrubovali distribuci tiše i hlasitě asi jako s bubnem a cinkáním zvonící tamburíny. Bylo je vidět jak působí a Mozek si to zaznamenával. Pak když už i s Ladoslavem odlétali, projevily se první hmatatelné důkazy neblahého vlivu mutantní substance a všech dodávaných přístrojů ze strany Višnuovců. První zájemci také to zkoušet se změnili hned z kraje, krátce po čtení z daných čtecích zařízení a po prvních aplikacích materiálů na mozek. V nemocničním středisku planety Danielova Svoboda se nahromadilo několik případů poškození toho čemu se říká celistvost zdraví nebo taky integrita osobnosti. Mešuge lidí přibylo a na ubytovně se prosadily
- 80 -
takové věci jako nápisy na zdi, Višnu je král nebo třeba slova spojená s fašismem rasy také hákové kříže a různé jiné symboly znamenající to stejné. Zatemněné rozumy začátečníků přivedly Ladoslava a Višnudůty do problému. Začátečníci se sbírali na psychiatrii v léčbě a na ubytovně gang který dělá binec podobně jako třeba divoká zvířata. Pod vlivem nově změněných rozumů často zcela předávkovaní mutačními prvky obrazů a zvuků a jen s počátkem četby si začátečnící z řad lidí všech ras světů navodili to čemu se říká šok nebo taky psychóza. Dosavadní rozum dostal zásah a vyřadil se takřka z provozu až se motali na doktorech s vážnějšími poruchami nebo pod takovým vlivem byli venku ale řádili a dělali rozpustilé přestupky s uvolněnou náladou. Vidina výsostného života, jedné z vyspělých forem života vesmíru byla motivem k povyšování sebe nad druhé právě na základě pýchy na nově zažitou a nabytou Višnuovskou věc. Někdo taky odletěl hned jak měli možnost a nějaké Višnuovské přístroje sumum bonum = souhrn všeho = startovací a celková sada všeho potřebného do začátku. Nějací lidé prostě zmizeli do vesmíru. V očích mozku komplexu planet Daniel je Ladoslav mutantní forma života. Příšera schopná se proměňovat za nějaký čas na jiné podoby a to ve skupině takže hlavní vůdci organizovaného gangu který rozšířil psychotropní drogu a jen ta sama je zcela jistě funkční jako mutagen který může znamenat pohromy. Výsledek je vidět hned, první nakažení přišli o rozum a další s poškozeným rozumem konají výtržnosti a opět v organizovaném gangu. Loga šestikončetinových bytostí a taky podobizna Ladoslava zdobí budovu ubytovny a je nutné provést úklid. Mozek na Danielu se teď pokusí rozprášit možné biohazardní hrozby a když by někoho přichytil za ruku jak se říká přímo při činu tak půjde před soud za výtržnosti a jiné činy s pomateným rozumem. Svinstvo je to. Propouštěli jednoho takového mutanta jiných forem života a přiletěli pro něj spíš více jiné bytosti. Zanechali biohazard a nějaké
- 81 -
grafity. Pár příznivců se k tomu doteď hlásí a představují výtržníky v bandě. N a Bílé Labuti se tohle muselo probrat. "No nakonec musí pustit, musí. Nemůžou Tě držet Ladoslave do skonání světa v lapáku ze železobetonu a ocele, silových polí na planetě kde je to jen o generátoru trochy polodýchatelného vzduchu. Nemůžeš dostat trest že jsi tam zadržen nekonečně. Tak jak Tvůj život a náš je jen těžké zastavit a znehodnocovat díky naší podstatě jací jsme, bylo by to čekání na konec vězení nebo planet. Musel bys tam trávit všechen možný čas a život až kdoví jak by to vůbec bylo. Takhle buďme rádi že Ti mozek Danielu spolu s lidmi různých kvalit vyměřil prostě 10 let a teď jsi volný. Stačí drobnost jako tohle a hned bys byl zase tahán za nohu po řízeních a svoboda tak jak je daná tak zase mizí a je odebraná. Takové je právnictví. Na planetu ráje letět nemůžeme. Tam jsme v předpokládaném místě číslo jedna. Rajská Planeta třetí úrovně je již pasé. Policejní raketa poletí právě tam a bude Tě tam hledat. Ber to tak že tady v tomto kvadrantu vesmíru máš zanechanou šlápotu kde se to cosi podělalo a jakýsi Daniel Tě rád vezme do klece a tam bude držet protože tak by to asi mělo být podle programu okolního vesmíru. Uvedené místo pobytu dál, bude hlídané kdy se tam objevíš. Proto poletíme do části vesmíru někam do větších vzdáleností odsud." Tak se ještě nějaký čas pobavili o principech mozku na Danielu. "Klidně bys tam byl až do nekonečna a cesta ven je právnicky a celkově sporná. I když se zdá že jsi volný tady vidíš že jsi zase hledaný a obžalovaný." raketa ulétla od Danielu už tak daleko že se ztratil z dohledu a na mapě planet už je jen na okraji čtverce. "Brzy vstoupíme do prostoru kde můžeme otevřít větší díru vesmírnou hmotou v tekutých píscích kosmu." V takovém místě je kosmická hmota nebo taky meziplanetární prostor jinak uspořádaný než jinde. Kolem Danielu se takové prostředí vyskytuje opodál. Ve sluneční soustavě těles hoří a vybuchuje slunce uprostřed.
- 82 -
Kolem se nachází na oběžných dráhách nějaké kamení což jsou planety. Za čas vesmíru se kamení stává nahromaděnými planetami a tak i Daniel coby koule nějakého prvku který nemá moc hodnotu a jeho měsíc obíhající kolem něj. V meziplanetárním prostoru ostatních planet této sluneční soustavy jsou na několika místech řídké písky kosmu. Dá se tam zanořit do hyper prostorou. To je něco podobného jako pohybovat se v místě kde je ve vzduchu jiný plynný prvek nebo se Vám zdá že nad ohněm se tetelí vzduch. V části soustavy kde je Daniel se tohle nachází mezi oběhem Danielova komplexu planet a jeho systému a mezi následujícím vesmírným tělesem které je podstatně větší vyššího řádu. V číslech od 1 do 15 byl Daniel asi tak 4 a následující těleso je asi 10. Je to zmiňovaná Rajská Planeta. Pobyt na ní by znamenal štěstí , to však není možné. Hned jakmile raketa Bílá Labuť dorazí svým způsobem letu do uvedeného koridoru, tak zesílí svůj generátor díry před lodí na nejvyšší výkon s pomocí všech dostupných prvků na lodi a využitím vesmíru kolem. Udělá tak otvor vesmíru který vede do hyper prostoru. Loď zajede do otvoru a bude v jinak působících atomech vesmírné hmoty. Meziplanetární prostor se skládá z atomů, nejmenších částic. Kolem slunce této soustavy jsou prvky podobající se svými atomy na malé soustavičky planet s jádrem coby sluncem a malými obíhajícími částicemi. V hyperprostoru platí rozšíření o další prvky v každém atomu diametrálně hmotou a to jak loď do tohoto prostoru vejde. Vletí do otevřené díry, bude znamenat že hmota rakety a také posádky se bude sdílet s přídavkovými částicemi které jsou v atomech v řídkých píscích. Říká se řídký písek vesmíru ale je to spíš tak že je to jen o efektu zanoření a zmizení, jinak z atomického hlediska obsahuje tato oblast v každém atomu jinak skládané prvky a to doslova odpovídající jiné sluneční soustavě nebo dokonce několika. V kritickou chvíli je třeba přeladit hmotu rakety a posádky na atomický kmitočet odpovídající tělískům
- 83 -
jiné soustavy a přestat se atomicky nacházet na sladění s prostorem tedy se soustavou zde. Dojít do hyper prostoru není problém. Otevřít ho tak že loď do něj vjede je věc výkonného měniče který se nachází ve špici Bílé Labuti. Tato výsostná raketa vyspělé formy života Modrého Višnua má dovednost využít svou vlastní atomickou podstatu hmoty s využitím hyperprostoru a pohybovat se po vzálenostech skokově jako na filmovém páse v rámci své sluneční soustavy kde se nachází a také má měniče pro další soustavy. Výkonný generátor na palubě zajišťuje jaderné fůz e které jsou k takovým kouskům potřebné. Zadní část lodi pak obsahuje pohybové motory které umožňují přistávání dosedání vzlety nebo špičkový let tryskem rovně. Kabina lodě je odfiltrovaná tak aby živé formy života nebyly zničeny, nicméně je pravda že cestovat Bílou Labutí je možné jen bytostem které patří do řádu Modrého Višnua Krišny. Třpyt a lesk naší lodě se blýská již na okraji řídkého písku. Teď se s nasazením velkého výkonu otevře realita prostoru a loď do ní vletí. Pak se přepne generátor s veškerými stabilizacemi celého procesu na nárazovou změnu atomického nastavení hmoty korábu a posádky. Vyžaduje to atomovou energii která bude uvolněna z generátoru. Za korábem zůstane zkroucenina vesmíru a bude pryč. Zmizí a jinde ve vesmíru se současně objeví. Je to explozivní teleport řízený fůzí se stabilizátory. Takovým způsobem Bílá Labuť zmizela z dosahu mozku Danielu a na Rajskou Planetu štěstí nepřistála. Posádka a koráb zmizeli a vesmír se zohnul a narovnal jako prohýbající se skleněná deska. Výduť se zarovnala. Jsou pryč. V jaké sluneční soustavě se teď asi objeví ? Kde je raketa ? V tekutém písku je vesmír paralelně spojený více prostorů na jednom místě proto hyper prostor. Schopnost vybrat selektivně jednu verzi vesmíru, jedno místo a čas v nějaké sluneční soustavě bylo dosaženo pomocí řízené jaderné reakce na nejelementárnější atomické úrovni pro celou raketu i posádku. Danielovo utrpení je už jen minulost.
- 84 -
KAPITOLA 6 - HADI VE SKLENÍKU Vesmír tiše jen tak je. Na Planetu L400 dopadají paprsky ze slunce. Velká hvězda září ale je vidět i okolní tečky dalších hvězd a v záběru tak máme planetu L40 0. Je to zelená koule s oparem kolem sebe. Svítí jako drahokam smaragd v plynném obalu který na okraji vypadá jako diamantová obruč kolem celku. Na tomto světě je vidět řeku která se táhne po celém vesmírném tělese. Voda. Planeta L400 byla osídlena humanoidními lidmi jako planeta určená k zalesnění. Jedná se o vynikající zárodek života. Celá koule tohoto tělesa je včetně plynné atmosféry s obsahem kyslíku jeden velký skleník. Jungle jsou všude. Život na L400 byl nanesen jako produkt spojených národu konfederací humanoidních lidí. Takových planet je ve vesmíru více a tahle jako jedna z nich je jen další zahrada. Není to sice přímo rajská zahrada ale v jistém smyslu se za ráj považovat dá. Život zde bují do všech forem života a také vegetace. Vynikající zásobárna přírodních zdrojů jaké hrají roli z více úhlů pohledu. Ať už je to získávání léků nebo jiných věcí, nebo jen destinace kde nachází potěšení jistá forma turistiky, planeta je především život jako takový. Celé těleso je spíš menší, asi šesté třídy velikosti. Opar kolem je vzduch slučitelný s jak rostlinami tak živočichy takovými jací zde žijí to je jasné. Na počátku to byla koule ve vesmíru která obsahovala jak se po průzkumu ukázalo potřebné chemické prvky. Společnost vybudovala reaktory, generátory produkující ze začátku jen tolik aby se udrželi kolonizátoři planety, první lidé. Byli to vysocí štíhlí lidé se sešikmenýma ušima a nazelenalou barvou kůže. Vybudovali reaktory a ty pak daly do pohybu reakce které ze surovin planety samotné začaly produkovat všechno co je potřebné k životu jaký byl zamýšlen. Za nějaký čas vedení projektu L400 je planeta koule junglí řek a lesů s jen malým množstvím jiných zařízení. Všude často prší a vyskytují se bouře, život však
- 85 -
přesto a tím víc bují dál jako agregát na všechno možné od brouka až po obří stromy. Produktivita z této planety je solidní. V podstatě je těžební na jisté produkty. Právě tady v této sluneční soustavě kde je i tato planeta se roztrhl vesmír a objevila se loď Bílá Labuť. Stříbřitě se lesknoucí bělavý šíp vesmíru. Nabrala rychlost tak že zadní motory zabraly a uvedly raketu do pohybu. Se vzrůstající rychlostí se Naši hrdinové Višnudůtové a Ladoslav přibližují k planetě L400. Taková byla jejich volba. Raketa se bere směrem do atmosféry. Na rozhraní mezi vesmírným nebem hvězd a atmosférou, letí a manévruje směrem dolů jako když zajíždí ostří malého nože do másla. Okolní atmosféra zahřívá tělo rakety jak jdou níž a vzduch je hustší. Výkonné jednotky rakety jsou tak pokročilé že to nebude znamenat nepřekonatelné problémy. Raketa klesá atmosférou dolů až letí nad mraky a v mracích po nebeské klenbě a dál klesne dolů do oblasti níže kde se brzy jeví dolní povrch planety. Některé místa tohoto světa bouří výboji proto bylo nutné nejdřív vybrat takové místo na planetě kde se tomu vyhneme. Tryskáč připomínající plachtícího bílého ptáka sviští nad krajinou zelených celků přerušovaných řekami. Takhle doletěli až na cílové místo. Počítače vypočítaly dráhu a senzory detekovaly všechno co se dalo. Teď je pod nimi menší dráha na vykáceném prostoru. Stejně jako pták tak i Bílá Labuť snadno přistane kolmo dosednout nebo po dráze. Obvyklý manévr je prostě sešikmeně jít dolů a nad povrchem trochu brzdit a skoro kolmo na zem sedat - a zároveň s trochou dobíhající dráhy - prostě sednout. Vyžaduje to zpomalení které stačí provést až nad zemí se zmenšující se rychlostí ovšem ne lineárně. Pták přistává a přední část, špice připomínající zobák se z polohy o něco výš srovná na vodorovnou. Na světě je denní světlo. Přistál koráb a už když přistával z přiléhající budovy které je nedaleko vyšel mimozemšťan. Přišel tak že se připlazil jako had a u raketové dráhy na rakety a taky na letadla
- 86 -
se napřímil na svém svalnatém těle. Je to Had, přítel Višnudůtů a Ladoslava který tu prostě žije ve skleníku L400. Raketa otevřela dveře a za krátko začali vystupovat Višnudůtové a mezi nimi i Ladoslav. Protáhli se venku před raketou a jeden se otočil a zadal na svém kapesním přístroji stiskem nějakých funkcí příkaz k zavření dvěří a vytažení schůdků. Zatímco raketa stáhla schůdky ke dveřím a dveře se zavíraly, Višnudůtové a Ladoslav šli k Hadovi a Had k nim. Naši 4 Višnuovci jsou namodralí mladí muži, vypadají skoro jako lidé. Jsou mladí asi vzhledově kolem 20ti to však pro tento typ mimozemšťana není rozhodující číslo které něco prozrazuje. Mají na sobě kalhoty a speciální vesty pro volný pohyb jejich čtyřm a rukama. Na zádech mají i menší baťůžky a u pasu taky brašny. Na kalhotech kapsy a nějaké zavěšené věci kolem pasu a visející podél těla. Jsou ověnčení věcmi vždy. Na holých rukách mají náramky, hodinky a takové serepetičky, taky přívěsky kolem krku. Na hlavě nosí na dlouhých černých vlasech v culíkách copech a jinak zauzlované pod čepici stočené, mají čepice. Jsou to jakési turbany zamotaných látek s ozdobami. Vypadají jako princové. Ladoslav má boty Adidas a oblečení jako je typické pro slušně oblečeného chlapíka z města. Je mu vzhledově asi 20 ale stejně jako Višnudůtové tak i on patří k Modrým lidem. To je druh života který žije velmi dlouho a jen těžko může nějak umírat. Tělesně jsou to homanoidní lidé mladých vzhledů. Celý čas co byl Ladoslav ve vězení měl 20 let a fyzicky nezestárnul ani o jeden rok. Zavírali ho když mu bylo dvacet a po deseti letech ho pouštěli a stále je mu dvacet. Sportovní brašna přes rameno tam má Ladoslav pár věcí a nedá ji z ruky jen tak někde nechat ležet. Had vypadá jako had s pazoury. Je černý a má ocas a tělo tlusté jako trup člověka. Je poměrně velký asi 15 metrů i víc, těžko poznat protože má stočené tělo. Ve přední části jeho těla jsou nějaké pazourovité části jako u ještěrky, je to 6 rukou prostě ve předu u hlavy.
- 87 -
Vrchní část Hada je hlava. Má viditelně na hlavě vlasy ale jen řídké. Má je ulízané dozadu hlavy a tam seplé v nějakém svázanem uzlu asi v gumičce. Jeho tvář je částečně had a částečně člověk. Vypadá jako dlouhý had to především, tlustý jako trup člověka, ve předu má 6 pracek s dlouhým drápy jako štír a hlavu podobnou do lidí. Má oči kde je vidět že jsou to oči ne typické pro hada, nos vystupuje dopředu do pysku a dole je huba která je tak velká že by jistě nebylo pro něj problém lecos rozkousnout nebo sežvýknout. Je vidět i dva horní a dva dolní zuby jak se v pootevřené tlamě rýsují a jeho jazyk se vyplazuje. "Když to nevadí trochu si líznu" ozvalo se v hlavách všech 5 přicestovalých. Had promluvil hadí telepatickou řečí do jejich mozků tak že uslyšeli hadova slova. Tento typ velkého hada mluví s lidmi tak že jim vysílá myšlení proudem ze svého hadího mozku. Had má schopnost se vnitřně spojit s ostatními s jejich páteří a vnitřkem hlavy a citlivě pronést věty tak že je slyší jako by je jejich mozky slyšely v centru hlavy kde mají sluch hned u uší. Je to tím že Had má velký Hadí mozkový útvar jakousi uzlinu a ta je tak velká že to umožňuje. Technicky k tomu dochází proudem informací na základě vyzařování energetického proudu. Stejně jako šlehá jazykem tak šlehá i neviditelnými vlnami sálajícími z jeho mimozemského těla konkrétně z hlavy. Řekl že si lízne a pak jazykem ošlehal ruce a tváře všech přátel. Je to hadův přátelský pozdrav jako podání rukou a hned v zápětí si začal s nimi podávat i ruce ale jen tak že jeho pazoury se spojily s jejich rukama že je podrželi a trochu pohli rukama. Obestoupili ho a Ladoslav ho dokonce objal. "Hade !" v dobré přátelské atmosféře se vydali do budovy. "Co tu děláte?" zeptal se Had. "Musíte to vysvětlit. Neviděl jsem Vás věčnost." "Probereme to v domě." Tak vešli do budovy a had se tam rozplazil po místnostech. Ve všech částech dvěří a všude je jeho tělo. Naši přátelé si posedali u jeho předku a on k nim se opřel o spodní pazoury
- 88 -
horními dělal gesta rukama a taky si je stočil do sebe a spojil je tak. Nakonec zůstal Had opřený o ruce a ostatní u něj seděli. Pak se dali do většího vyprávění. Uběhl nějaký čas a vyšlo najevo že Ladoslav a Višnudůtové udělali asi nějaký přestupek a ten by ohrozil propuštění z vězení, tak prostě uletěli když byli venku a tím udělali přestupek daleko větší. Teď jsou tak trochu hledaní a společnost se pokusí jim vyčíst viny. Jedno je jisté Ladoslav je na sebrání zpět do trestu. Had se k nim natočil postupně přes ně přejel a vyplazoval se svým hadím jazykem. Had jim všem řekl: "Vybavím Vás dalšími obchodními skříňkami na šíření biohazardevilu." Had se stočil kolem stolku, strhnul z něj zelenou plachtu a pod ní měl nějaké rozpracované věci. Byl to vynikající model Hadova počítače. Dole pod stolem toho měl celou bednu. Rozevírací počítače tak že jde odklopit víko a pod ním se ukáží klávesy na jedné části a displej na otevřeném víku. O tomto zařízení již řeč byla. Je to to co vedlo k příkazu vrátit Ladoslava do vězení. Otevírací počítač který jde zavěsit coby zrdcalo a vidět se v něm nebo ho mít jako otevírací knihu. K tomu se připojují brýle se sluchátky na vidění obrazu a slyšení přesně na mozek. Cílem je aby člověk který si skříňku koupí nebo ji vyhandluje jinak, aby si otevřel displej, stiskl tlačítka a v menu na obrazovce navolil program. Ten si pak nahraje na mozek pomocí brýlí se sluchátky. Program LOAD se spustí na hlavu člověka na dobu alespoň několika hodin z připravené předvolby z menu. Když by se brýle nezapojily ani sluchátka, stačí použít displej a reproduktor v zařízení. Přístroj obsahuje nějaké knihy týkající se nahrávacího postupu a možných kontraindikací. Had měl nachystaných přístrojů asi 100 dál samostatně program který je v přístroji pak nějaké výrobní materiály aby se s tím dalo dobře pracovat. Všechno je to otevírací skříňka s programem na mozek. Při nahrávání všech možných předvoleb a použití všeho je vysoce pravděpodobné že se projeví
- 89 -
biohazardevil. Lidé totiž po dávce z programu do mozku například několik dní nespí což jim znemožňuje školu a práci. Mají mešuge hlavy v některých případech s dlouhodobým dopadem. Není to asi úplně bezpečné zdravotně a při pohledu na hada je jasné že s lékařskými atesty si nedělá hlavu. Jen se vyplazuje po svém stole s počítači. Dopracoval na přístroji tak že funguje nahrávací mozková předvolba povzbuzujícího signálu taky rozebral dopodrobna utlumující signál a poslední co zbývá je předvolba wake-up která zajišťuje probouzení ve snu do nové reality sdílené s dalšími. Had vyrobil skříňku a všechny programové předvolby a signály pro oči a uši lidí, taky si byl vědom toho co to bude s lidmi dělat. Přibalené knižní dílo které je součást obsahuje další poněkud takové náměty které jsou jednoduše přestupek nebo dokonce trestná činnost. Máme tedy počítačové dílo které jako jakási otevírací krabička nebo kazeta se nahrává opakovaně na mozek lidí čtením viděním obrázků a slyšením zvuků. Lidé pak mají vychytávky. Dávku speedu, útlum nebo horní bdělé sny. Z knihy se dočtou, příklad za všechny, třeba to jak hrát hazardní herny. Krabička s programem, malým hadem nebo štírem. Tenhle dvacetimetrový had je vyrábí a pak nabízí. Je v tom zamíchané taky uctívání Modrého Višnua mantrami což by mělo přinášet největší úspěchy. Ladoslav a Višnudůtové s tímto zbožím běžně nakládají a sami jsou schopni si na mozek nahrávat obsahy. Had předvedl všechny páčky a tlačítka na přístroji a ukázal menu jak se v něm točí planetárium sluneční soustavy. Pak přístroj zavřel a přidal do obřího kufru k ostatním. Dohodněme si nějaké podmínky. Co třeba že Vy přístroj rozšíříte cestou po vesmírných planetách a bude to pro všechny ziskové ? Ladoslav a Višnudůtové souhlasili že budou rozšiřovat přístroje s programem nebo když už lidé počítače mají tak nahrají alespoň program když to půjde. Vznikne tak organizované skupina lidí vybavených přístrojem a programem. Na to si začali potřásat rukama. Had měl
- 90 -
6 rukou takže si třásli rukama všichni všelijak a také Ladoslav a Višnudůtové navzájem mezi sebou. Objali 20ti metrového hada a pak vzali ve dvou kufr přístrojů a donesli ho do korábu. Vlezli dovnitř a padací stupínek se za nimi zasunul do lodi. Raketa se rozletěla trochu že poletí rovně ale rychle to klopí nahoru jako když odletí husa nebo labuť. Zmizeli přes parna mraků ze vzdalující se planety směrem do kosmu. Jakmile byli už od planety dál nabrali maximální rychlost do hvězd vesmíru. Bílá Labuť i s Ladolavem se ztratila neznámo kam.
- 91 -